סוריה: הוכח שישראל עומדת מאחורי המורדים

גורמי ביטחון בסוריה מבקשים לנצל את התקיפה במדינה לצרכים תעמולתיים ומאשימים כי חיל האויר הישראלי נחלץ לעזרת המורדים

אסף גבור | 30/1/2013 22:50 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
אחרי שעות ארוכות של שתיקה והכחשות מצד גורמים בלתי רשמיים מטעם הממשל בדמשק, אישרו גורמים בפיקוד הצבא הסורי כי אכן הייתה תקיפה של חיל האוויר הישראלי בשטח סוריה בשעות הבוקר המוקדמות. על פי הדיווח התקיפה בוצעה לעבר אתר מחקר צבאי בג'מראיא שבפרברי דמשק.
בשאר אסד בנאום לאומה בדמשק
בשאר אסד בנאום לאומה בדמשק צילום: איי אף פי, מתוך הטלוויזיה הסורית


המפקדה הכללית של הצבא והכוחות המזויינים בסוריה האשימו בהודעה שהוציאו את ישראל "בשיתוף פעולה עם מדינות זרות נוספות בפגיעה בעם הסורי ובשיבוש היכולות הצבאיות של סוריה במטרה לסייע לקבוצות החמושות המבקשות לפגוע במשטר".

בהודעה קשרו הגורמים הסוריים את ישראל למורדים בבשאר אל אסד: "אחרי שאותן קבוצות כשלו בניסיונותיהם להצליח להשתלט על הבסיסים הצבאיים הסורים. מטוסי חיל האוויר הישראלי נחלצו לעזרה והפגיזו הבוקר בצורה ישירה את אחד המרכזים למחקר צבאי שאחראי על הגנת העורף במחוז ג'מראיא בפרברי דמשק", גורמי הצבא ציינו עוד כי כוחות המורדים ניסו מספר פעמים לפגוע במקום ללא הצלחה.

בהודעת הצבא שרטטו הסורים את נתיב תנועת המטוסים הישראלים. "הם הסתננו בטיסה נמוכה מאזור רמת הגולן והחרמון, הצליחו לעבור מתחת לאמצעי הגילוי הסורים,  למחוז ג'מראיא בריף דמשק ואז הפגיזו את אתר המחקר הצבאי.
לטענת הצבא הסורי "המבנה נהרס לחלוטין, שני עובדים באתר נהרגו וחמישה נוספים נפצעו. לאחר שהסתיימה ההתקפה המטוסים הישראלים עזבו את סוריה מאותה הדרך שבה באו".

בתגובה הסורית, לא הוזכרו הפרטים שצוטטו מפי מקורות זרים לפיהם יעד התקיפה הייתה שיירת נשק שעשתה את דרכה בהכפר השיעי זבדני לעבר נבי שית מעוז חיזבאללה בלבנון
ובמקום זה נכתב "עכשיו ברור לכולם שישראל מניעה ומוציאה לפועל את פעולות הטרור בתוך סוריה. הם תומכים בצורה פעילה יחד עם מדינות זרות נוספות בראשות טורקיה וקטאר את פעילות המורדים במשטר. ההתקפה הבוטה הזו מתווספת להיסטוריה של הכיבוש הישראלי ואת התוקפנות המסוכנת כלפי סוריה וכלפי הערבים והמוסלמים בכלל. הקהילה הבינלאומית מאפשרת לישראל לבצע את הפשעים האלו, שלא יחלישו אותנו ולא ירתיעו אותנו להמשיך ולתמוך בתנועות ההתנגדות הפלשתיניות".ארגון חיזבאללה טרם הגיב על הידיעות אודות התקיפה, אתר אלמנאר המזוהה עם הארגון הסתפק בציטוט הודעת הצבא הסורי הקצרה על התקפת מרכז המחקר הצבאי. גם כלי התקשורת באיראן ציטטו את אותה ההודעה, שהגיעה ככל הנראה לאחר תיאום בין הצדדים.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

באיזו מידה תורם תוכן הכתבה לדמוקרטיה?

לא תורם כלל
1 2 3 4 5
תורם רבות
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים