לפיד: רוב הישראלים בעד פתרון שתי מדינות

בראיון למגזין "טיים" האמריקאי, צופה יאיר לפיד כי יהיה יום אחד ראש הממשלה, מדבר על הסדר מדיני ועל העבודה שנכונה לו בממשלה עם המיסים, הדיור והחינוך

nrg מעריב | 31/1/2013 23:59 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: יאיר לפיד
בראיון למגזין "טיים" האמריקאי, צופה לפיד כי יהיה יום אחד ראש הממשלה ואומר שיילחם למען מדיניות מתונה יותר כלפי הפלסטינים.
 
לפיד, לאחר תוצאות המדגם. קינג יאיר?
לפיד, לאחר תוצאות המדגם. קינג יאיר? צילום: יוסי אלוני

לגבי הכניסה לפוליטיקה מסביר לפיד בראיון: "קבוצת האנשים היחידה שלא מיוצגת היא הרוב", הוא אומר. "כל מיני קבוצות עניין כמו החרדים - ספרדים ואשכנזים - מתנחלים, ימנים, ימנים קיצונים ואפילו שמאלנים קיצונים: כל אלה מיוצגים היטב, בקואליציה או באופוזיציה". אבל הקבוצה היחידה שלא מיוצגת לטענתו, "מעמד הביניים הישראלי, משלמי המיסים ששירתו בצבא ובמילואים 25 שנה, סוס העבודה שסוחב את כולם".

עבודה רבה לפניו בקדנציה הנוכחית. מלבד השיוויון בנטל, מדבר לפיד גם על שיעור המיסים, נושא הדיור ועל החינוך וכן - גם על הסדר מדיני. "ישראלים משכנעים את עצמם שאין טעם לדבר עם הפלסטינים, בגלל שאי אפשר לסמוך עליהם. אני חושב שהם טועים. אני חושב שאי אפשר לסמוך על הפלסטינים וזאת בדיוק הסיבה שאנחנו צריכים לדבר איתם. כי אתה עושה שלום עם אויבים ולא עם חברים".

לפיד מוסיף שכל סקרים מראים שרוב הישראלים בעד פתרון שתי מדינות, אבל די נוח להם שכלום לא קורה. "אני חושב שזה לא אחראי. אני חושב שאנחנו לא רוצים לעשות את הטעות של שעושה השמאל הישראלי פעם אחר פעם, של להגיד מראש על מה הם מוכנים לוותר. אבל אנחנו חייבים לחזור לשולחן המשא ומתן". גם על ההתנחלויות יש לדעתו קונצנזוס רחב: "רוב הישראלים מבינים שמלבד גושי ההתיישבות הגדולים - גוש עציון, מעלה אדומים ואריאל - אנחנו ניסוג בסופו של דבר".


היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

באיזו מידה תורם תוכן הכתבה לדמוקרטיה?

לא תורם כלל
1 2 3 4 5
תורם רבות
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים