לא מחפשים את האמת

מועצת זכויות האדם של האו"ם קבעה בדוח שהגישה אתמול כי ההתנחלויות מפרות את החוק הבינלאומי ויש לפנותן. חלק ניכר מהמידע מבוסס על חומרים מארגונים אנטי-ציוניים ומ"הארץ". אבל גם הממשלה אשמה: ההימנעות מפינוי מאחזים מובילה לתבוסות מדיניות

בן דרור ימיני | 1/2/2013 2:53 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר RSS
 17 פעמים מוזכר ארגון "בצלם", ארבע פעמים ארגון "יש דין", שמונה פעמים "שלום עכשיו" ו"הארץ" שבע פעמים. אין אזכור לעיתונים אחרים בישראל.

זו התוצאה מעיון ראשוני בדוח של הוועדה לבדיקת ההתנחלויות שהוקמה על ידי מועצת זכויות האדם של האו"ם. ולא שהיה אפשר לחשוב משהו אחר. הרי התוצאה הייתה צפויה מראש. לא היה צורך בשום ועדה. אלא שכך בדיוק עובדת שטיפת מוח. אין צורך בשום אמת. יש צורך בחזרה על השקר שוב ושוב ושוב.

נציג פקיסטן הוא שיזם את הקמת הוועדה, ואת הצעת ההחלטה הגישו בוליביה, קובה, מאוריטניה (בשם מדינות ערב), פקיסטן (בשם ארגון המדינות האיסלאמיות ). מי שעודד את הקמת הוועדה הוא פרופ' ריצ'רד פאלק, יועץ מיוחד של המועצה, שדעותיו האנטישמיות הופכות אפילו את נועם חומסקי לציוני. לראשות הוועדה מונתה עו"ד כריסטין שאנה מצרפת, שמוכרת בעיקר ממאבקיה נגד ישראל ובעד הסרת הסגר מעל הרצועה. גם שאר חברות הוועדה מצויות באותו מחנה של כוחות הקדמה, שהפכו את "שיח הזכויות" לכלי בשירותם של גופים אנטי-ציוניים ואנטישמיים. ועם הטירוף הזה החליטו חלק מ"ארגוני זכויות האדם" לשתף פעולה. ואחר כך הם רוצים שנתייחס אליהם ברצינות. עמותת "יש דין", למשל, עושה פעילות ראויה במנגנון הביקורת שהיא מפעילה על ישראל.
לידתו של הדוח בפשע

במועצה הציבורית של העמותה יושבים אנשים רציניים, חלקם גנרלים בדימוס, והם אינם חשודים בסטיות אנטי-ציוניות. הם מאמינים באמונה שלמה שכל פעולתם היא למען מדינת ישראל. אבל הנה, גם הגוף הזה החליט, ביודעין, על שיתוף פעולה עם הוועדה, אף שידע שמדובר בגוף מתועב ואף שידע שמסקנות הוועדה לא ישמשו לצורך קידום הסדר שלום הוגן, אלא לצורך שימון תעשיית השקרים והדה-לגיטימציה של מדינת ישראל. אז איך, לעזאזל, הם הסכימו לשתף פעולה עם הוועדה? לשווא נחכה לתשובה.

אפשר לבקר את מפעל ההתנחלויות. צריך לבקר אותו. הח"מ אינו חסיד של המפעל, שפוגע במפעל הציוני ומוביל את כולנו לאסון של מדינה אחת גדולה. אלא שמכאן ועד שיתוף פעולה עם ועדה שהוקמה על ידי המועצה המאוסה - הדרך ארוכה מאוד. משום שאלה שיזמו את הוועדה הזאת אינם תומכים מוכרים בהסדר הוגן של שתי מדינות לשני עמים. להפך. היוזמים שייכים למחנה שהבעיה שלו איננה הכיבוש ולא ההתנחלויות, אלא עצם קיומה של מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי.ולמרות כל הדברים הללו, ממשלת ישראל איננה פטורה מאחריות. מדיניות מטופשת מובילה את ישראל לעוד ועוד תבוסות בזירה הבינלאומית. אלה תבוסות קטנות. אבל הן מצטברות. ומותר גם להוסיף שחלק ניכר מהמאחזים, שמצויים עמוק בשטח הפלסטיני, הוקמו בניגוד להחלטות ממשלה, וישראל התחייבה לפנות אותם. לא רק שזה לא קרה, אלא שהממשלה עשתה מאמצים כדי להכשיר רבים מהם. כך שלידתו של הדוח בפשע. אין לו דבר וחצי דבר עם זכויות אדם או שלום. ושיתוף הפעולה עם הוועדה הוא הוספת חטא על פשע. אבל כל הדברים הללו, ביחד ולחוד, אינם מעניקים תעודת הכשר לממשלת ישראל.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב
בלוגים של בן דרור ימיני
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

בן דרור ימיני

צילום: דעות

נולד בערב ליל הסדר, ולכן שמו בן-דרור. עיתונאי ומשפטן. פרסם את הספר "אגרוף פוליטי" והיה עורך העיתון הלוחמני "הפטיש"

לכל הטורים של בן דרור ימיני

עוד ב''דעות''

כותרות קודמות
כותרות נוספות

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים