נתניהו: "קורא לכל מי שהודיעו שלא ישבו בממשלה לשקול זאת"

רה"מ קיבל מהנשיא מנדט להרכיב ממשלה בפעם השלישית וקרא לממשלת אחדות רחבה ככל האפשר. הוא אמר כי הממשלה בראשותו תעמיד בראש מעייניה את האיום האיראני לצד נושאים חברתיים ואף קרא לאבו מאזן לחזור לשולחן המשא ומתן

אריק בנדר | 2/2/2013 20:28 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
נשיא המדינה שמעון פרס העניק לראש הממשלה בנימין נתניהו את המנדט להקים ממשלה בתוך 28 ימים. הוא יכול לקבל הארכה של 14 יום.
שמעון פרס מעניק לבנימין נתניהו מנדט להקמת הממשלה. פני הממשלה לשלום
שמעון פרס מעניק לבנימין נתניהו מנדט להקמת הממשלה. פני הממשלה לשלום קובי גדעון, לע''מ


- כצפוי הנשיא יטיל על נתניהו להרכיב את הממשלה

- נציגי הסיעות ייפגשו עם הנשיא

כבר מחר  בשעה אחת וחצי בצהריים יחל באופן רשמי המו"מ הקואליציוני בין הליכוד ויש עתיד. הצוותים ייפגשו לפגישת עבודה ראשונה לאחריה יתקיימו
פגישות מו"מ עם שאר המפלגות בימים ראשון ושני. סדר הפגישות יתקיים לפי גודל המפלגה. גורמים בצוות המו"מ של הליכוד ביתנו מסרו ל-nrg מעריב הפגישות ביומיים הראשונים נועדו אך ורק לצורך קבלת עמדות המפלגות האחרות בנוגע לקווי היסוד של הקואליציה.

נתניהו אמר כי קרא לממשלת אחדות רחבה ככל האפשר ואמר כי הממשלה בראשותו תעמיד בראש מעייניה את האיום האיראני לצד נושאים חברתיים. לדבריו "בשנים האחרונות צלחנו את המשבר הכלכלי העולמי חסר התקדים בזכות ממשלה יציבה, אך המשברים הכלכליים בטחוניים סביבנו לא חלפו אלא התעצמו והם מציבים בפנינו אתגרים גדולים.

"איננו יכולים להתעלם מהם ויש לטפל בהם.  המשימה העליונה של הממשלה היא לעצור את איראן מלהתחמש בנשק גרעיני, נצטרך להתמודד עם נשק קטלני שהולך ונצבר סביבנו ולכן עלינו להמשיך לחזק את כלכלת ישראל. המשבר הכלכלי טרם הסתיים ועלינו לייצר עוד מקומות עבודה".

ראש הממשלה אמר כי "הממשלה הבאה שאקים פניה לשלום אני קורא מכאן לאבו מאזן לחזור לשולחן המו"מ ולחפש יחד פתרון של שלום לשני עמים. חבל על כל יום שאנו לא מדברים".

לדבריו, יש גם בעיות מבית שאנו חייבים לטפל בהן, חלקן לא טופלו מאז הקמת המדינה. אנו מחוייבים להגביר באופן משמעותי  את השיוויון בנטל בדרך שלא תוביל למלחמת אחים. אפשר לעשות זאת בדרך אחראית בלי לקרוע את העם ובלי להביא למלחמת אחים". 

הוא הוסיף כי "עלינו להוריד את יוקר המחיה, קודם כל את מחירי הדירות ועלינו לשנות את שיטת הממשל כד להביא יותר יציבות למדינת ישראל".

נתניהו אמר כי "מטלות בהיקף כזה מחייבות ממשלת אחדות לאומית רחבה ויציבה ככל האפשר במציאות  שבה אנו חיים ועל כן אני קורא לכל אלה שהודיעו שלא ישבו בממשלה לשקול זאת שוב.
אין לנו את הפריבילגיה לפצל את הכוחות, עלינו לעמוד מאוחדים מול הכוחות שמנסים לפצל ולשבור את ישראל. עלינו להסיר מחיצות ביננו כדי לקבל שלום בתוכנו, שלום עם שכננו וביטחון בעמנו.

נתניהו סיים את נאומו בפנייה נוספת לכל המפלגות וכל חלקי העם להצטרף הלממשלת אחדות רחבה ככל האפשר שתדאג לבטחונה ועתידה של מדינת ישראל.

לפני נאומו של נתניהו אמר הנשיא פרס כי "השיחות שלו עם נציגי המפלגות התנהלו בשקיפות מלאה, נציגי 82 חברי הכנסת ה-19 המליצו בפני לטיל את הרכבת הממשלה על בנימין נתניהו והוא הסכים לכך". 

לדברי פרס "הנושאים החשובים שעלו בשיחות הם "הגירעון בתקציב, צדק חברתי, שיוויון בנטל , חידוש המו"מ המדיני וביטחון המדינה. הוא הוסיף כי "ישראל זקוקה ליציבות מדינית וכלכלית, אתגרים אלה דחופים והעם מצפה שתקום ממשלה ראוייה שתעשה מלאכתה נאמנה". פרס איחל לנתניהו הצלחה במשימה העומדת לפניו.


היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים