בחירות

יאיר לפיד: "אנחנו הולכים לשנות את המדינה"

יו"ר יש עתיד נאם במסיבת הניצחון של המפלגה. לדבריו "בדיוק כשרוב האזרחים הרגישו שהמדינה נשמטת מידיהם הוכחנו את עוצמת הנורמליות"

nrg מעריב | 2/2/2013 22:00 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
יאיר לפיד וחברי מפלגת יש עתיד חגגו היום את מסיבת הניצחון וקבלת 19 מנדטים בבחירות 2013. לפיד ניגן בגיטרה באירוע וביצע על הבמה את השיר with a litlle help with my freinds של
יאיר לפיד במסיבת הניצחון של יש עתיד. זו תחילת הדרך
יאיר לפיד במסיבת הניצחון של יש עתיד. זו תחילת הדרך צילום: אלעד גוטמן
הביטלס. בנאומו הבטיח יו"ר יש עתיד כי מדובר רק בתחילת הדרך לשינוי החברתי שהמפלגה חרתה על דגלה.

"בדיוק ברגע שבו רוב אזרחי ישראל הרגישו שהמדינה נשמטת מידיהם, שההשתלטות של כוחות קיצוניים היא בלתי נמנעת ואנחנו נידונים לחיות במדינה שתהיה יותר ויותר קנאית, יותר ויותר מקוטבת, ויותר ויותר בלתי הוגנת, בדיוק ברגע הזה באנו והוכחנו את עוצמתה של הנורמליות. ניצחנו לא בגלל שאמרנו למה הצד השני רע, אלא כי האמינו לנו שבאנו לעשות טוב. הם האמינו לנו שבאמת באמת באנו לשנות".

לדברי לפיד "ניצחנו כי התייחסנו לכל העסק ברצינות. לא היינו ציניים לרגע. כתבנו ברצינות תוכניות לשיפור המדינה, ענינו לכל מייל, השבנו לכל שיחת טלפון, הקשבנו ברצינות לכל אדם כי אנחנו מאמינים בכוחו של היחיד, ואני חושב שהבנו עוד דבר שאחרים לא הבינו: שזה עולם חדש. שזוהי דמוקרטיה שבה הפייסבוק החליף את כיכר העיר, שבה נשים הן כוח פוליטי שאסור להתעלם ממנו, שההגדרות הישנות של שמאל וימין כבר לא רלוונטיות, שאלו הבחירות הראשונות בתולדות המדינה שבה לא ההורים אמרו לילדים למי להצביע אלא הילדים אמרו להורים, "תזכרו שאתם מצביעים על העתיד שלנו."

"כשיצאנו לדרך לא ידענו שאנחנו יכולים לשנות את המציאות", אמר לפיד, "לא ידענו שאנחנו יכולים להסתכל למישהו בעיניים ולגרום לו להאמין לנו. ואז זה קרה פעם אחת, ואז זה קרה עוד פעם, ואז היה רגע שכל אחד מאתנו, כל אחד בתורו, הבין שככה משנים את המדינה. אדם אחד בכל פעם. כי כל אדם שפגשנו מפעיל שרשרת. האיש הזה שלא עזבנו, שלא ויתרנו עליו, הופך בסופו של דבר לאלף בני אדם, לעשרת אלפים בני אדם, למאה אלף בני אדם, לחצי מיליון בני אדם, ל-19 מנדטים".

לפיד הבהיר כי האירוע אינו מסיבת סיום קמפיין, אלא מסיבת ההתחלה של הקמפיין: "אנחנו יוצאים לדרך. הנצחון הזה אינו המטרה, הוא הכלי שיאפשר לנו לעשות את השינוי שאנחנו מאמינים בו. כי הוכחנו כבר שיש עדיין מספיק אנשים במדינה הזו שלא חושבים רק על עצמם. יש פה, באולם הזה, אנשים שעזבו עבודות, הזניחו לימודים, לא ראו את המשפחה שבועות שלמים, כי הם ידעו שהם עושים את הדבר החשוב ביותר שהם עשו מימיהם – לוקחים אחריות על המדינה שלהם".

הוא הוסיף כי "מדינות אי אפשר לשנות ביום אחד,  זו תהיה דרך ארוכה, יהיו בה עליות וירידות, אבל לפחות יש משהו שאנחנו יודעים היום שלא ידענו לפני עשרה ימים. יש דבר אחד שאנחנו יודעים: אנחנו יודעים היום שאין גבול, אין גבול למה שאנחנו מסוגלים לעשות ביחד. מחר הולכים להמשיך לשנות את המדינה". 


היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים