שלום, משכן הכנסת: הח"כים הטריים באים ללמוד

איך להגיש הצעת חוק, מהי חסינות פרלמנטרית ומהם תנאי השכר? 48 הנבחרים הטריים מתחילים קורס הכשרה לקראת ישיבת הפתיחה ביום שלישי

אריק בנדר | 3/2/2013 7:42 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: הכנסת ה-19
הכנסת מציגה: "האקדמיה לח"כים מתחילים": 48 חברי הכנסת החדשים, בהם 16 נשים, יגיעו היום  (א') לראשונה אל משכן הכנסת כדי לעבור קורס מזורז בתקנות הבית לקראת טקס הצהרת האמונים החגיגי שייערך ביום שלישי.

- פני הנבחרים: כך נראית הכנסת ה-19
- הכירו את הח"כים החדשים

את פני הח"כים החדשים יקדמו שלט גדול "ברוכים הבאים" וכיבוד קל. את נאומי הברכה לח"כים הנרגשים יישאו יושב ראש הכנסת ה-18 ומי ששואף לעמוד גם בראש הכנסת ה-19 ראובן ריבלין, ותיק הח"כים בנימין (פואד) בן אליעזר, שינהל את דיוני הכנסת החדשה עד בחירתו של יושב ראש קבוע, וכן מזכירת הכנסת, ירדנה מלר-הורוביץ, ומנכ"ל הכנסת דן לנדאו.
 
משכן הכנסת בגבעת רם.
משכן הכנסת בגבעת רם. צילום: פלאש 90

בשלב זה תצא התקשורת החוצה, וחברי הכנסת החדשים יקבלו סדרה של הרצאות על הנושאים החשובים באמת כמו איך מגישים הצעת חוק, איך מעלים הצעה לסדר, איזה פריווילגיות מקנה חסינות מהותית ופרלמנטרית, מה אסור ומה מותר על פי תקנון האתיקה, כמו גם איך משתלבים במשלחות לחו"ל, מה הם תנאי השכר וגם איזה מכונית יוכל כל חבר כנסת לקבל על חשבון המדינה.

קצין הכנסת יעדכן את הח"כים בהוראות הבטיחות ובנוהל המחמיר והקפדני לגבי קבלת דברי דואר ומעטפות חשודים, שמירת מסמכים חסויים, בדיקת רכב מדי בוקר ושבירה של הרגלי ומסלולי נסיעה. במהלך ההרצאות יזומנו חברי הכנסת בזה אחר זה להצטלם בפינת צילום מיוחדת של צלם הכנסת, יצחק הררי, שיבקש לתעד אותם עבור אתר האינטרנט של הכנסת.

בתום סדרת ההרצאות ייצאו הח"כים הטריים לסיור מודרך ברחבי המשכן. הם יבקרו בטרקלין שאגאל, יחלפו על פני מזנון הכנסת, ייכנסו לאולם המליאה ובפעם הראשונה בחייהם יזכו לשבת לרגע קט על כורסת עור הצבי.

"הטירונות" תסתיים בהכרה קרובה של לשכות הח"כים, מקום משכנם בארבע השנים הקרובות. בשלב זה הם עדיין לא יקבלו חדרים - רק לאחר השבעת הכנסת, ביום שלישי השבוע, תוקם "ועדת חדרים" משותפת לכל סיעות הבית, והיא תחליט מי יקבל איזה חדר.

למרות תוכנית הכניסה לתפקיד שאורגנה לח"כים החדשים, בבית היהודי החליטו לא לסמוך על הכנסת לבדה, ובמקביל ליום העיון שייערך היום במשכן, הם יערכו מטעם עצמם סדרת הרצאות דומה לדוברים ולעוזרים הפרלמנטריים החדשים של המפלגה עם נציגי כלי התקשורת בכנסת.לאחר שההכנות ליום הגדול יסתיימו, ביום שלישי יגיע הדבר האמיתי. קרוב לאלף איש הוזמנו כדי לקחת חלק בישיבת הפתיחה של הכנסת ה-19, שתיערך במעמד נשיא המדינה. הביקוש להזמנות הוא עצום. חברי הכנסת החדשים רשאים להזמין בן או בת זוג וחמישה מוזמנים נוספים.

באגף ההיתרים של הכנסת נרשמו לחצים כבדים לקבלת הזמנות למושב הפתיחה, וגם חברי כנסת לא מעטים ביקשו להגדיל את מספר ההזמנות. אבל בהנהלת הכנסת מבהירים: אולם המליאה ויציעי האורחים יהיו מלאים עד אפס מקום.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים