אחרי כ-4 שעות של שיבושים קשים: רשת פלאפון החלה לעלות בהדרגה

החל מ-19:00 נרשמו שיבושים קשים ברשת, ורק לקראת 23:00 החלה חזרה הדרגתית לכשירות. החברה הורידה והעלתה את הרשת כדי לתקן את הבעיה. השיבושים הגיעו גם ללקוחות הוט מובייל ורמי לוי

גד פרץ - גלובס | 3/2/2013 20:57 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: פלאפון,תקלה
לאחר כ-4 שעות של שיבושים ברשת פלאפון, נראה כי הרשת עולה בהדרגה, ולקוחות מצליחים לקבל ולהוציא שיחות. זאת, לאחר שהנהלת פלאפון התכנסה הערב (א') במטה החברה בגבעתיים על מנת לטפל בתקלה אשר גרמה להשבתת הרשת בכל הארץ. החברה מורידה את הרשת ומעלה אותה מחדש בהדרגה. על פי הערכות של אנשי מקצוע, התקלה נעוצה במערכת ה-HLR או במתג האיתותים. לטובתה של פלאפון משחקת העובדה שהתקלה התגלתה בלילה ולכן העומס על הרשת הוא נמוך.
פלאפון
פלאפון צילום: מירית שחם

הורדת הרשת והעלאתה היא פיתרון מתבקש ונדרש כדי להתמודד עם הקושי של מאות אלפי לקוחות שמנסים להתחבר לרשת. כאשר מעלים את הרשת בהדרגה, הרשת מסוגלת להתמודד עם הכמויות ההדרגתיות של המנויים שמתחברים, אך כאשר כל הרשת מנסה להתחבר במכה אחת - התוצאה היא קריסה. לכן העלאת הרשת בצורה הדרגתית היא מהלך הגיוני וסביר בשעות אלה.

התקלה החלה בשעות הערב. החל משעה 19:00 מאות אלפי מנויים של החברה ברחבי הארץ לא מצליחים להשתמש ברשת החברה. הדבר יוצר עומסים על גבי הרשתות של סלקום ואורנג'.

התקלה התגלתה ב-HLR, (ראשי תיבות של Home Location Register), כאמור. מדובר ברכיב מרכזי ברשת שבו מרוכזים נתוני כל הלקוחות והוא אחראי על איתורם ואיפיונם לפי השירותים שהם מנויים עליהם. הרשת של פלאפון מגובה ב-100%, ומקרה שבו הרשת נופלת לחלוטין הוא מקרה חריג וקיצוני ביותר. 

זאת ועוד, גם לקוחותיה של רשת הוט מובייל ושל רמי לוי, אשר "רוכבות" על גבי הרשת של פלאפון, סובלים מקשיים בתקשורת עקב התקלה.

מפלאפון נמסר כי "חברת פלאפון מודיעה על שיבושים ברשת משעה 19:05 אשר משפיעים על הוצאה וקבלת שיחות וסמסים. הגלישה פועלת כסידרה כולל אפליקציות כדוגמת וואטס אפ. הנושא נחקר כעת על ידי מהנדסי החברה וכן על ידי אריקסון ו-HP. אנו נעדכן מיד עם תום השיבושים".

לקריאת הכתבה באתר גלובס

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

באיזו מידה תורם תוכן הכתבה לדמוקרטיה?

לא תורם כלל
1 2 3 4 5
תורם רבות
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים