אל מוסטקבל: ישראל הפציצה מכשיר מודיעיני שנחשף על ידי חיזבאללה

לטענת העיתון, שהיה בבעלות ראפיק אל חרירי ראש ממשלת לבנון לשעבר שנרצח, המכשיר הופצץ מיד לאחר גילויו על ידי ארגון החיזבאללה

אסף גבור | 4/2/2013 12:08 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
העיתון "אל מוסטקבל" הלבנוני מדווח כי ישראל הפציצה מכשיר מודיעיני שנחשף סמוך לעיר צור, מיד לאחר גילוי על ידי ארגון חיזבאללה. העיתון מזוהה כמקושר עם ראפיק אל חרירי, ראש ממשלת לבנון לשעבר שנרצח בשנת 2005.
 
סיור על גבול לבנון
סיור על גבול לבנון צילום: חמד אלמקת

כלי התקשורת בלבנון דיווחו אמש (יום א') בלילה כי פיצוץ נשמע בדרום המדינה סמוך לשעה 22:30, וכי מטוסי חיל האויר הישראלי חדרו למרחב האווירי בדרום לבנון וערכו טיסות באזור. לאחר הפיצוץ מיהרו כוחות חיזבאללה לחסום את הגישה לאזור.

ערוץ אלמנאר, המשתייך לארגון החיזבאללה, דיווח כי מערך הנ"מ של לבנון זיהה תנועת מטוסים של האויב הישראלי שחודרים למרחב האווירי של לבנון. לפי חלק מהדיווחים בכל התקשורת במדינה, המטוסים פוצצו מתקן שידור אלקטרוני של החיזבאללה.

אמצעי תקשורת מערביים גילו אתמול על משאית הנושאת אמצעי לחימה, אותה עצר צבא לבנון בבקעה הלבנונית. על פי הדיווחים, הצבא החרים את משאית הנשק ועצר את הנהג לחקירה. במקביל, דיווחה סוכנות הידיעות הלבנונית כי מהשעה 22:00 מבצעים מטוסי חיל האויר תקיפות דמה בגובה נמוך מעל אזור מרג'עיון, נבטייה, אקלים אלתופח וחיאם שבדרום המדינה. זאת לאחר שאתמול בבוקר וכן במהלך השבוע האחרון דווח על גיחות של מטוסים ישראלים בשמי המדינה.

>>> שר החוץ הלבנוני: תקיפת ישראל במדינה אקט של אגרסיביות

>>> ברק: מה שקרה בסוריה מלמד שאנו רציניים

גורמים רשמיים בלבנון אמרו לסוכנות הידיעות כי "טיסות הראווה" של חיל האוויר הישראלי, שגרמו לבומים על קוליים, נועדו להוכיח עליונות אווירית של הציונים, אך מדובר בהפרה בוטה של החלטה 1701 של האו"ם. 

כאמור, רק לפני מספר ימים הודיע צבא לבנון כי מטוסי קרב ישראליים טסו במשך שעות ארוכות בשמי המדינה. סוכנות הידיעות הלבנונית ציטטה את הודעת פיקוד הצבא הלבנוני, שמסר כי ביום ג' בשעה 16:30 נכנסו ארבעה מטוסי קרב ישראליים למרחב האווירי מעל הכפר רמיש שבדרום המדינה, חגו מעל אזורים שונים ברחבי לבנון ושבו לישראל בשעה 21:05 אחרי שעברו מעל העיירה נקורה.


 
מטוס קרב ישראלי
מטוס קרב ישראלי  צילום ארכיון: אי-פי

כמו כן נאמר בהודעת הצבא הלבנוני כי סמוך לשעה 21:05 חדרו שוב ארבעה מטוסים למרחב האווירי מעל נקורה, ועזבו רק בשעה שתיים לפנות בוקר, אחרי שסיירו מעל כמה אזורים ברחבי המדינה. לאחר מכן נמסר כי ביום רביעי שבו המטוסים לחוג בשמי המדינה.

לפי הפרסומים בלבנון, מאז יום שישי האחרון נרשמו כמה חדירות של מטוסי קרב ומטוסי ביון ישראליים למרחב האווירי של המדינה. בביירות טענו כי בנוסף לטיסות מעל דרום לבנון, הגיעו כלי הטיס גם לבעלבק ולריאק שבמזרח המדינה.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''צבא וביטחון''

כותרות קודמות
כותרות נוספות

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים