טיפול בארץ הציל את האלוף האולימפי

יבגני פלושצ'נקו, כמעט וסיים את קריירת ההחלקה על קרח בעקבות פציעה בגבו, אך ניתוח שעבר במרכז הרפואי רמת אביב הסתיים בהצלחה, והוא אמור לשוב להתחרות בחודשים הקרובים

ארי גלהר ויוסי אלי | 5/2/2013 8:48 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
עיניים רבות ברוסיה הופנו בימים האחרונים לישראל. מחליק הקרח הבינלאומי יבגני פלושצ'נקו כבר היה על סף פרישה, לאחר שנפצע בגבו במהלך תרגיל באליפות אירופה ומאז התקשה ללכת. מיטב המומחים ברחבי העולם כשלו בניסיון לסייע לו להחלים, עד שהגיע לארץ וזכה לטיפול שיאפשר לו להתמודד על גביעים ומדליות גם בעתיד.
  
עוד בחדשות:
- הליכוד: לפיד טירון פוליטי, הרבנים יקפלו את בנט
- רוצח בן 20 ברח מישראל לשטח סוריה

יבגני פלושצ'נקו
יבגני פלושצ'נקו צילום: אי-פי-איי
פלושצ'נקו (30), העוסק בהחלקה אמנותית על הקרח, נחשב לכוכב של ממש באירופה, ובמולדתו רוסיה הוא זוכה למעמד של גיבור לאומי לאור הצלחותיו. מאז שהיה נער שמו מככב במדורי הספורט כאחד הכוכבים הנצחיים במקצוע שהוא בין הפופולריים במדינה, מעין "מייקל פלפס על מחליקיים".

משנת 2000 הביא פלושצ' נקו הרבה כבוד לאומה הרוסית: מדליית זהב אחת ושתי מדליות כסף באולימפיאדת החורף, שלוש זכיות בתור אלוף העולם ושבעה ניצחונות באליפות אירופה. היריב המרכזי שלו על הקרח הוא חברו הטוב אלכסיי יאגודין, המתחרה עמו ראש בראש ברוב התחרויות.

זו אינה הפציעה הראשונה של פלושצ'נקו שכמעט וסיימה לו את הקריירה: בשנת 2006 הוא הודיע על פרישה מספורט תחרותי עקב פציעת ברכיים, אך כעבור שנה, לנוכח האכזבה מהכישלונות של מחליפיו בספורט הזוכה למעמד לאומי, הודיע על שובו לקרח כדי להשאיר את רוסיה על המפה באחד מענפי ספורט החורף החשובים ביותר.
היעד: אולימפיאדת 2014

בשנים האחרונות סובל פלושצ'נקו מניוון בגב, ולפני כשלושה חודשים החל לסבול מבעיות בסחוס בין החוליות בגב, שגרמו לכאבים חזקים שהשפיעו על רגליו. הוא קיבל טיפול בגרמניה, והמשיך להתחרות חרף הכאב באליפות רוסיה, שבה זכה, ובאליפות אירופה, לפני כשבועיים, שבה מעד בתרגיל פשוט.

"ההשתתפות באליפות אירופה הייתה בבחינת הימור", הוא מספר. "כשקפצתי שם את הקפיצה המשולשת הרגשתי כאבים בגב לאחר הנחיתה", הוא מספר. "המשכתי בתרגיל, אבל כבר לא יכולתי לנחות מכיוון שלא הרגשתי את רגליי". לראשונה בחייו לא הצליח ללכת.

לאחר התייעצות עם חבריו פנה פלשוצ'נקו לד"ר איליה פקרסקי, מומחה לאורתופדיה וניתוחי עמוד שדרה מהמרכז הרפואי רמת אביב, השייך לאוליגרך הרוסי מיכאיל פרוחורוב. הוא הגיע לארץ בשבוע שעבר, ונותח ביום חמישי האחרון. כעת הוא מתאושש בבית מלון. "אני מרגיש כבר אחרי הניתוח, ושמח על כך", אמר אתמול ל מעריב. בימים הקרובים הוא אמור לשוב לרוסיה ולהמשיך שם בשיקום.ד"ר פקרסקי מסביר כי הניתוח כלל החלפת דיסק באחד מלאכותי. "קיבעתי לו שתי חוליות, ושחררתי באחרות את תחושת העצבים", הוסיף הרופא, שמסביר כי מדובר בניתוח מורכב שתוצאותיו יתגלו רק בעוד מספר חודשים, באליפות אירופה שתיערך לקראת סיום השנה. "בתוך שלושה חודשים הוא יוכל לחזור להתחרות, ואני מקווה שגם יזכה". היעד החשוב ביותר הוא אולימפיאדת החורף שתיערך בעיר הרוסית סוצ' י בעוד כשנה, שם הוא מקווה לגרוף מדליית זהב מול הקהל הביתי.

"ישראל, גרמניה וארצות הברית נחשבות לשלוש המדינות הפופולריות לטיפול רפואי", אומ ר אלכס טנצר, ממנהיגי העלייה הרוסית בישראל ואוהד מושבע של פלושצ' נקו. "בעקבות ההליך שפלושצ' נקו עבר כאן אני צופה שהביקוש לטיפולים בארץ יגבר". לדבריו , המרכז המשוכלל מביא יותר ויותר תיירות רפואית לארץ, ופרוחורוב, שהתמודד בעבר על נשיאות רוסיה, עתיד לפתוח בתקופה הקרובה רשת מרפאות ישראלית ברוסיה.

צילום: אי-פי-איי
יבגני פלושצ'נקו צילום: אי-פי-איי

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים