אלמנת המג"ד מאסון המסוקים תושבע כח"כית

שולי מועלם-רפאלי ששכלה באסון לפני 16 שנים את בעלה, סא"ל משה מועלם ז"ל: "משה בטח היה אומר לי 'לאט לך, תלמדי את תפקידך לעומק ובענווה'"

אריק בנדר | 5/2/2013 8:48 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
בין 120 חברי הכנסת ה-19 שיצהירו היום אמונים תהיה שולי מועלם-רפאלי, אשר בעלה הראשון, סגן אלוף משה מועלם ז"ל, מפקד גדוד הבופור בלבנון, נפל באסון המסוקים ב-4 בפברואר 1997 - אתמול לפני 16 שנים. מועלם, שמוקמה במקום ה-12 ברשימת הבית היהודי, רואה סמליות רבה בכניסתה לכנסת בזכות קולות החיילים. "מאז שנישאתי למשה בגיל22", היא אומרת, "יש לי חיבור טוטלי לצה"ל".
שולי מועלם הבית היהודי
שולי מועלם הבית היהודי צילום: שמוליק ויליאן


ביום ראשון הקרוב, יום השנה לנפילתו של משה מועלם על פי התאריך העברי, תעלה שולי לקברו של בעלה בבית העלמין הצבאי בחיפה, לאזכרה השנתית, הפעם כחברת כנסת מן המניין. "כשיושב ראש הכנסת יקרא בשמי ויבקש ממני להצהיר אמונים ולומר 'מתחייבת אני', אני יודעת שהדמעות יציפו את גרוני. הבכי הוא אצלי דרך להביע רגשות - ובטקס באולם המליאה יהיו הרבה רגשות", היא מודה.

ביציע האורחים במליאה יישבו רחל ויחזקאל מועלם, הוריו השכולים של בעלה המנוח. לצדם יישבו נועם בת ה-21, הבת המשותפת לשולי ולמשה, ותמר, אף היא בת 21, בתו של בעלה הנוכחי אלי. "אצלי השמחה מהולה בעצב", מספרת מועלם-רפאלי. "יום השנה למשה מסמל עבורי את התהומות העמוקים שאסון המסוקים הביא לחיי, ואילו השבעתי כחברת כנסת מסמלת את פסגת הציווי שלאורו אני פועלת מאז האסון - 'ובחרת בחיים'. האסון היה נקודת תפנית בחיי. הכוחות הגדולים שאזרתי ושמצאתי בתוכי בעקבות האסון הקשה, והדרך הציבורית שבה בחרתי, הם שהביאו אותי עד הלום".

שולי מתארת את משה ז"ל כאיש של מעשים. "הוא מעולם לא היה איש של מילים בומבסטיות, אבל אני בטוחה שאם הוא היה היום לצדי, הוא היה מאוד שמח וגאה בי. הוא בעיקר היה אומר לי 'לאט לך, לאט-לאט. תלמדי את תפקידך לעומק ובענווה גדולה"'.

מטבע הדברים שולי רואה את עצמה פעילה בתחומים חברתיים. "כל הנושא של צמצום פערים בין מרכז לפריפריה, חינוך ובריאות יעמדו בראש מעייניי", היא מצהירה. "זה הדיבור האמיתי. נכון שמעמד הביניים חשוב, אבל יש במדינה אנשים יותר חלשים שאני רוצה להיות הפה שלהם - ואני פה בשבילם". 


היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

באיזו מידה תורם תוכן הכתבה לדמוקרטיה?

לא תורם כלל
1 2 3 4 5
תורם רבות
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים