הקונגרס

ראש עיריית נצרת עילית: באנו לייהד את הגליל

במליאת הפתיחה של הקונגרס הציוני לנוער, ראש העירייה שמעון גפסו פרס את תפיסתו הציונית: ייהוד הגליל וביסוס נצרת עילית כעיר הבירה של הגליל- עיר יהודית דווקא

חיים גרבר | 5/2/2013 11:48 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
הנסיעה בכבישי הגליל, בדרך לקונגרס הציוני לנוער שמתקיים בנצרת עילית, עוברת בנוף של יישובים ערביים, צריחי מסגדים ושלטי חוצות בערבית. בצומת הכניסה למוסמוס עוד תלוי שלט תגובה לצעדה עם דגלי ישראל שערכו אנשי הימין הקיצוני ממפלגת "עוצמה לישראל" לפני הבחירות: על רקע להבות אדומות וצהובות ודגל ישראל בצד, הכיתוב "במוסמוס אין כניסה לקיצוניים".

אי אפשר לטעות בזיהוי נצרת עילית: דגלי ישראל עצומים תלויים בכניסה לעיר לאחר שהוצבו שם לפני כארבעה חודשים ביוזמתו של ראש העיר שמעון גפסו. החלטה שעוררה תגובות סוערות.
"נצרת יהודית ורק אחר כך דמוקרטית", שמעון גפסו. אישי חזני- סטודיו מרקם


אתמול, במליאת הפתיחה של הקונגרס הציוני לנוער, בירך ראש העירייה שמעון גפסו את באי המליאה ופרס את תפיסתו הציונית: ייהוד הגליל וביסוס נצרת עילית כעיר הבירה של הגליל - עיר יהודית דווקא. "אזורים ללא התיישבות יהודית יהפכו למדינה בתוך מדינה, ללא הצדקה אמיתית לריבונות ישראלית עליהם. את הסכנה הזאת אנחנו כאן כדי למנוע".

מר גפסו, כיצד אתה מתכוון ליישם את מטרותיך?
"בימים אלו התחלנו בבנייה של שכונה חדשה בשם "הר יונה ג". עתידות לקום 3,000 יחידות דיור בין הכפרים הסובבים, במחיר מוזל לזוגות צעירים ולזכאים - במחירים של כחצי מיליון ש"ח ליחידה.

"המטרה היא לחזק את ההתישבות היהודית בגליל בכלל ובנצרת עילית בפרט". התוכנית ממומנת בסכומים גדולים על ידי הממשלה "יש לנו הבנה מצויינת איתם. ראש הממשלה אישית בא לפה ודחף והעביר תקציבים", אומר גפסו.

גפסו מספר על כך שהוא מתכוון לממש את התוכנית הממשלתית להכפלת אוכלוסיית העיר מכ-50,000 תושבים כיום ל-100,000 איש עד שנת 2020. "היום יש 18% ערבים בעיר, התוכנית היא שב-2020 יהיו 10% מתוך מאה אלף, חשבון אתה יודע"?כן, חשבון אני יודע - על פי הנתונים שהוא מוסר, כיום ישנם 9,900 ערבים תושבי העיר ועל פי התוכנית שלו ב-2020 יהיו כאן 10,000. מטריד? משמח? יקרא הקורא ויחליט.

איזה מקום יש לערבים בתוכניות שלך?
"כל ערבי שיבוא לנצרת עילית מוזמן בשמחה. אין לנו בעיה עם אף אחד, אבל כל אחד שמגיע לנצרת עילית צריך לדעת שנצרת היא עיר יהודית ודמוקרטית, קודם כל יהודית ורק אחר כך דמוקרטית".
ניכר מהשיחה עימו שהוא מאמין בכל ליבו בערכים עליהם הוא מדבר, ופועל רבות להשיג אותם, למרות הסערה שהוא יודע שייצרו דבריו.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים