היום הראשון בכנסת

יאיר לפיד הגיע ליום העבודה הראשון שלו בכנסת והחל בקישוט חדר הסיעה. בבית היהודי נערכה ישיבת סיעה בה נדונה סוגיית השוויון בנטל

אריק בנדר | 6/2/2013 12:22 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
יום לאחר השבעתו כחבר כנסת הגיע יושב ראש מפלגת יש עתיד יאיר לפיד לעבודה במשכן הכנסת. לפיד וצוות עוזריו, ביניהם מנהל סיעתו החדש, הגיעו אל החדר המיועד לשמש את הסיעה בכנסת כדי להחליט איזה תמונות יקשטו את כתליו.
ועדת קישוט
ועדת קישוט אריק בנדר


"אני פה על תקן ועדת הקישוט של המפלגה", אמר לפיד. הוא ביקש מעוזריו לתלות על הקירות תמונות של חוזה המדינה בנימין זאב הרצל ושל ראש הממשלה הראשון דוד בן גוריון וגם תמונות של הצייר בוריס כרמי, הצלם המיתולוגי של "במחנה" והעיתון "דבר" שנמנה בשעתו על חבורת "הצלמים הייקים" של תל אביב.
יש עתיד ירשה את חדר הסיעה הגדול של קדימה, שהיתה הגדולה בסיעות הכנסת ה-18. לפיד היה בין חברי הכנסת החדשים הבודדים שטרחו ובאו היום למשכן. עד לשעות הצהריים הגיע מספרם ל-22 בלבד. הראשון והחרוץ מכולם לפקוד את המשכן היה הח"כ החדש הרב אלי בן דהאן מהבית היהודי שנכנס בעשרי המשכן סמוך לשעה תשע בבוקר. בהמשך הגיעו כל חברי סיעת הבית היהודי ובראשם היושב ראש נפתלי בנט, כדי לקיים ישיבת סיעה ראשונה.

בישיבה קיימו חברי הסיעה דיון לימודי והוצגו עמדות שונות לגבי השוויון בנטל מצד מציגים שונים, החל מעמדת תכנית פלסנר ועד עמדת החרדים. הוחלט כי צוות המו"מ של המפלגה יגבש תכנית מפורטת לשוויון בנטל לקראת המשך המו"מ הקואליציוני.אגב במשכן נוכח מהבוקר בלשכתו ח"כ אביגדור ליברמן אבל לא ידוע על כל מפגש בינו לבין יאיר לפיד.

EDK
ישיבת הסיעה הראשונה של הבית היהודי EDK
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

באיזו מידה תורם תוכן הכתבה לדמוקרטיה?

לא תורם כלל
1 2 3 4 5
תורם רבות
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים