רכזת הגנים טוענת: "בדיתי את הסיפור"

בראיון לחדשות ערוץ 2 אמרה רכזת הגנים שכביכול טיפלה בילדה בת ה-5 לאחר האונס במודיעין עילית: "בדיתי סיפור שלא היה". לדבריה רצתה לעורר מודעות לנושא כי עברה בעצמה תקיפה מינית. המשטרה: סתירות מהותיות בגרסתה החדשה, ממשיכים לחקור

אבי אשכנזי | 6/2/2013 20:44 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
רכזת הגנים במודיעין עלית, שסיפרה על האונס המחריד של הילדה בת החמש ונחקרה על כך במשטרה, טוענת היום (ד') כי הכול שקר. בראיון לחדשות ערוץ 2 סיפרה הרכזת כשפניה מוסתרות: "בדיתי סיפור שבעצם ספציפית למקום לא היה". היא טוענת כי המציאה את הסיפור כדי לזעזע את מערכת החינוך והרווחה בעיר. למרות זאת, במשטרה ממשיכים לחקור את החשד לאונס.
 
חוקרי משטרה במודיעין עילית
חוקרי משטרה במודיעין עילית צילום: יהונתן שאול

לדבריה, לא חשבה שהסיפור יגיע למימדים כאלה. "אני בעצם סיפרתי אותו למערכת כי הייתה לי מטרה לזעזע את אמות הסיפין, בלי שום מחשבה שיקרה משהו, התערבויות של משטרה וכו'. ממש מתוך תום לב, בסך הכול מכאב פנימי, לא משום דבר אחר. סיפרתי שהגיעה ילדה לגן, בוכייה והיסטרית לאור פגיעה מינית שהיא כנראה נפגעה".

כשנשאלה למה בכלל בדתה את הסיפור, ענתה: "אני שומעת ונחשפת לכל כך הרבה פגיעות מיניות. הרגשתי שאני חייבת לזעוק את הזעקה של הילדים הרכים האלה. כשפניתי לגורמי חוץ כדי לעזור לטפל בילדים לא נעניתי באופן מלא כמו שהיה מצופה, הרגשתי שאם אני לא אעשה עכשיו איזשהו צעד שיזעזע את העולם, את המערכות הרלוונטיות, אז דברים לא יתקדמו ולא ייעשו".

היא גילתה כי בעצמה עברה אונס, כשהייתה בת 16. "נמחקתי, החיים שלי נמחקו. לא ידעתי למי לפנות. זה היה לפני הרבה שנים. הגורמים שהיו אמורים לטפל, שבאמת פנינו אליהם, לא שיתפו פעולה כמו שציפינו, כמו שהוריי ציפו".

>>> האונס במודיעין עילית: קשר השתיקה נמשך

לשאלה למה לא עצרה את הסיפור כשכדור השלג החל להתגלגל, השיבה: "הייתי מאוד מבולבלת. הייתי עם עורך דין. לא ידעתי מה טוב שאגיד, מה לא טוב שאגיד. אני חוששת לחיי, זאת פעם ראשונה שבכלל נחשפתי למשטרה, לשוטר. אין לי שום עבר פלילי והתבלבלתי, פחדתי, חששתי לחיי".
המשטרה: שום דבר לא השתנה

רכזת הגנים ביקשה קודם כל להתנצל. "לא חשבתי לרגע שזה יגיע לכאלה מימדים מפלצתיים, שמשטרת ישראל באמת תיאלץ להפעיל כוחות ולחקור. ואני מתנצלת גם בשם הנחקרות, שנחקרו בעצם על לא עוול בכפן. ואם זה הורים, ואם זה צוות מערכתי ואנשי סמכות, אני ממש מתנצלת, לא הייתה כאן שום כוונה זדונית. אני פשוט הייתי ברגעים מאוד רגשיים וטעונה מאוד קשה".

עם זאת, כשהמראיין אמר שמי שישמע את דבריה כעת יכול לחשוב שמישהו מאיים או לוחץ עליה, כדי להסתיר את הסיפור האמיתי, חזרה לגרסתה המקורית: "לא. אני נדרתי נדר, שאני לא מספרת ולא חושפת את פרטי הנפגעת ונדר לא מפרים בלחץ של משטרה. נדרתי נדר".

 

אונס. היה או לא היה?
אונס. היה או לא היה? שאטרסטוק
במשטרת מחוז ש"י אומרים הערב: "שום דבר לא השתנה מבחינתם. משום שזו שיקרה פעם אחת בעבר וייתכן לכאורה שהיא משקרת גם עכשיו. התצהיר שמסר פרקליטה והראיון הזה ששודר הערב", אומר קצין משטרה בכיר, "לא מעלים ולא מורידים ועד שהיא לא תיחקר שוב במשטרה באזהרה, שום דבר לא משתנה בתיק הזה. חוקרי המשטרה יתמקדו בחקירה של המפקחת באפשרות שמישהו כפה עליה ואילץ אותה להצהיר שהמציאה את כל הסיפור".


"בעדות שלה ובראיון שנתנה בערוץ 2 התגלו סתירות רבות ואנחנו מניחים כי היא החליטה לנקוט בגישה כזאת כדי להרחיק את המשפחה מחקירת המשטרה או כדי להרחיק את עצמה מהאירוע. אחנו מבחינתנו חושדים שהאירוע התרחש וכי מדובר כאן בניסיון של מניפולציה להקשות על החוקרים", אמר גורם במחוז ש"י של המשטרה.

סתירות מהותיות בגרסה החדשה

אתמול בשעות הצהריים הגיעו שני עורכי דין המייצגים את רכזת הגנים למשרדי ימ"ר ש"י ובידם תצהיר שעליו היא חתמה. בחקירתה במשטרה יממה קודם לכן היא סיפרה כי היא זו שטיפלה בילדה שנפגעה מיד לאחר האונס, והיא זו שעדכנה את גורמי הרווחה ואת הוריה של הילדה. אולם בחקירתה הראשונית היא טענה כי נדרה נדר שלא לחשוף את זהות הקורבן.

בגרסה החדשה שעליה חתמה בתצהיר, טענה הרכזת כי היא בדתה את כל הסיפור מליבה. החוקרים בראשותו של ראש מחלק נוער חשיפה בימ"ר, רב פקד צביקה שליו, לא מאמינים לגרסתה החדשה של האישה.

גורם בכיר במשטרה אמר ל-nrg מעריב: "בחקירה הזאת כבר ראינו לא מעט ניסיונות של גורמים שונים במגזר להקשות על החוקרים להגיע לחקר האמת ולהגיע אל הילדה. אנחנו כמשטרה בטוחים שהאירוע הזה התרחש. המידע על האירוע הגיע אלינו ביום שישי, ארבעה ימים לפני שאותה אישה מסרה עדות ומסרה את גרסתה".

עוד הוסיף הגורם הבכיר, "בגרסה החדשה שלה יש הרבה מאוד סתירות מהותיות. כך למשל, כשהיא נשאלה מדוע לא סיפרה לחוקרים על זהותה של הילדה היא השיבה כי נדרה נדר, דבר המחזק את ההערכה כי מדובר בניסיון שלה לשבש את החקירה בדרך זו. אנחנו מבחינתנו ממשיכים בחקירה ומנסים לאתר את הילדה ואת משפחתה".

מחקירת המשטרה עד כה, עלה כי בבוקר ה-20 בינואר יצאה ילדה בת חמש מביתה לגן הילדים. בדרכה הותקפה על ידי אלמוני, שלקח אותה איתו למקום לא ידוע, אנס אותה בברוטאליות ולאחר מכן שחרר אותה. הילדה הגיעה אל הגן כשהיא חבולה ומדממת, ועל פי המידע שהגיע למשטרה היא נדרשה לטיפול כירורגי לטיפול בפגיעה האכזרית.

אתמול (יום ג') הצליחה המשטרה לאתר את רכזת הגנים שפגשה את הילדה מיד לאחר האונס והעניקה לה טיפול רפואי ונפשי. עם זאת, בחקירתה סירבה הרכזת למסור מידע לחוקרים כיוון, שכאמור, נדרה נדרתי נדר ואינה תכוונת להפר אותו. בשל כך, היא נחקרה תחת אזהרה.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים