תושב י-ם נעצר בחשד לביצוע מעשים מגונים בבת 11

החשוד הודה בחקירתו כי ביצע מעשים דומים בעוד עשרות ילדים בשעה שהתארח אצל משפחותיהם. מחקירת המשטרה עולה כי רבני המגזר ידעו על המקרים והציעו להעביר אותו סירוס. ככול הנראה האיש הוא פדופיל מוכר בארה"ב

יוסי אלי | 7/2/2013 10:06 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
מקרה השתקה נוסף של אונס בחברה החרדית: סימון בניסטי, חרדי תושב ירושלים, נעצר בחשד כי ביצע מעשים מגונים בילדה בת 11. בחקירתו הודה החשוד בביצוע מעשי פדופיליה נוספים, עליהם ידעה הסביבה בה חי – אך לא דווחו למשטרה, והודה כי ישב בכלא בארה"ב בשל מעשים דומים. מעצרו של החשוד הוארך בשישה ימים נוספים.

סימון בניסטי, החשוד בפדופיליה, בהארכת המעצר
סימון בניסטי, החשוד בפדופיליה, בהארכת המעצר  צילום: פלאש 90
השופט דב פולוק נימק את החלטתו: "יש חיזוק של ממש בחשדות שכנגד המשיב. יש עילה למעצר ויש בשחרור המשיב להוות משום סכנה לציבור והדבר עלול לשבש הליכי חקירה".

חוקרי תחנת לב הבירה של משטרת ירושלים עצרו אתמול בערב את הגבר, בן ה-48, בחשד לביצוע מעשים מגונים בילדה בת 11 בביתו בירושלים. על פי החשד הילדה, תושבת מרכז הארץ, הגיעה להתארח אצל משפחתה בירושלים, שם שהה הגבר, והוא ביצע בה את המעשים.

בחקירתו הודה החשוד בעוד עשרות מקרי פדופיליה ומקרים של מעשים מגונים בילדים חרדים, אך אלו לא דווחו למשטרה והושתקו בתוך החברה, המעשים התבצעו בשעה שהתארח אצל משפחות שונות במגזר החרדי.

עוד עולה מהחקירה כי האיש מטופל באופן פרטי ועצמאי בנושא זה, וכי כאשר התגלתה הבעיה, הרבנים אף הציעו להעביר אותו סירוס.

במשטרה גם בודקים אם החשוד היה מעורב במספר מקרים נוספים בארצות הברית, ואם הוא פדופיל מוכר גם בחו"ל. זאת לאחר שבחקירתו סיפר החשוד שהוא הורשע וישב בכלא בארצות הברית ובעקבות כך בודקים במשטרת ירושלים עם האינטרפול האם זה נכון.

נציג המשטרה, אבי שבתאי, אמר במהלך דיון בעניין הארכת מעצרו של החשוד כי מאז מעצרו החלו להגיע תלונות נוספות נגדו. שתי קטינות נוספות מסרו הודעות אחת בפני חוקרת ילדים והשנייה מעל גיל 14 בפני חוקרת משטרתית.

"מההודעות עולה כי החשוד ביצע גם בהם מעשים מגונים. יש פרטים לגבי קורבנות נוספים. מחומר החקירה עולה שהאיש היה מוכר ברחבי ירושלים בקהילה החרדית כמי שביצע מעשי מין ואף קיבל טיפול תרופתי בעצת הרבנים. החשוד ידוע בביצוע עבירות מין במספר רב של קטינות במשך תקופה ארוכה".

בעקבות התפתחות החקירה ביקשה המשטרה מבית המשפט להאריך את מעצר החשוד בשמונה ימים נוספים.
צילום: יוסי אלי
החשוד סימון בניסטי צילום: יוסי אלי
בת חמש נאנסה במודיעין עילית - ההורים שתקו

לפני כשבועיים נחשפה תקיפה קשה נוספת, בעיר מודיעין עילית, שמסעירה את המגזר החרדי. מקרה האונס המזעזע של ילדה לא הגיע אל הרשויות בגלל חששם של ההורים מפגיעה ב"שמה הטוב" של המשפחה. מדובר בילדה בת חמש, תושבת השומרון, שנאנסה על ידי אלמוני לפני כשבועיים, אולם הוריה לא הגישו תלונה.

מחקירת המשטרה עולה כי ב-20 בינואר, הייתה הילדה בת החמש בדרכה מביתה לעבר גן הילדים, שם הותקפה על ידי אלמוני שאנס אותה בברוטאליות ולאחר מכן שחרר אותה. הילדה הגיעה אל הגן כשהיא חבולה ומדממת, ועל פי המידע שהגיע למשטרה היא נדרשה לטיפול כירורגי מאחר שמדובר בפגיעה אכזריתרכזת הגנים בעיר שטיפלה בילדה לאחר האונס, נעצרה ביום שלישי האחרון, אולם היא – כמו גורמים נוספים בעיר החרדית - מסרבת לספק פרטים על הקורבן. לאחר חקירה ממושכת של המשטרה, סיפרה כי כל הסיפור היינו שקר ושמועות לא נכונות.

בראיון לחדשות ערוץ 2 סיפרה הרכזת כשפניה מוסתרות: "בדיתי סיפור שבעצם ספציפית למקום לא היה". היא טוענת כי המציאה את הסיפור כדי לזעזע את מערכת החינוך והרווחה בעיר. למרות זאת, במשטרה ממשיכים לחקור את החשד לאונס.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים