חשד: תינוק בן שנה מת משפעת לאחר שלא חוסן

התינוק, שהיה חולה בשפעת ולא חוסן, נפטר ככל הנראה מהמחלה. שכנים מצאו אותו במצב קשה והזעיקו את כוחות ההצלה. הוא פונה במצב אנוש לביה"ח והרופאים נאלצו לקבוע את מותו. האם סיפרה כי הוא לא חוסן מכיוון שהיא ובעלה לא מאמינים בכך

יוסי אלי | 7/2/2013 18:32 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
חשד להזנחה בכת ה"שאלים" במאה שערים: תינוק כבן שנה שלא חוסן מצא היום (ה') את מותו ככל הנראה בשל מחלת השפעת. חובשים של איחוד הצלה ומד"א ביצעו בפעוט החייאה, ופינו אותו במצב אנוש לבית החולים שערי צדק.
 
מאה שערים
מאה שערים צילום: פלאש 90

עם זאת, בבית החולים נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. במשטרה בודקים כעת את נסיבות האירוע, לדברי עדי ראייה שנכחו במקום, האם פרצה מהבית בצעקות לאור מצבו של הפעוט וסיפרה כי היא מעולם לא חיסנה אותו. 

האירוע התרחש בשעות הצהריים. שכן המתגורר בסמוך למקום הבחין כי משהו שאינו כראוי מתרחש בדירה, כאשר הפעוט נמצא במקום במצב קשה. הוא הזעיק כוחות הצלה שהגיעו לדירה והחלו לבצע החייאה בפעוט. החובשים מצאו את התינוק שכוב על רצפת הדירה, כשבמקום מצויים שני שכנים המתגוררים בסמוך למקום.

במהלך ההחייאה, ביקשו החובשים לשאול מי מבין הנוכחים הוא בן משפחה, אך לשווא. רק כעבור זמן מה הגיעה אישה לבושת שאלים והעידה על עצמה כי היא אם התינוק.

האם סיפרה שכל המשפחה הייתה חולה בשפעת, כולל התינוק, ובבוקר היא שמחה שנרדם. כששאלו אותה אם קיבל חיסון ענתה האם "אנחנו לא מאמינים בחיסונים". במקביל, פרמדיקים של מד"א ייצבו את מצבו של הפעוט ופינו אותו לבית החולים שערי צדק. כאמור, בבית החולים נאלצו הרופאים לקבוע את מותו של התינוק. באותו הזמן נכנסה גם המשטרה לתמונה. חוקרי מרחב ציון הוזעקו לבית החולים על מנת לגבות עדות מהורי הפעוט. החקירה בנושא נמשכת.

>>> במגזר החרדי סוערים: "זוהי כת חריגה שדוחפת לשיגעון"

פשקוויל הקורא לנשים חרדיות לעטות שאל
פשקוויל הקורא לנשים חרדיות לעטות שאל שמואל בן-ישי, חדשות 24

לפני כשנה, דווח על יולדת מאותו זרם קיצוני, אשר סירבה להגיע לבית החולים ותינוקה ניצל בקושי.
היולדת, גם היא תושבת שכונת מאה שערים, כרעה ללדת, אך בשל הקפדה יתרה על "צניעות" נמנעה מלגשת לבית החולים ובחרה ללדת בבית, כאשר אביה משמש בתפקיד המיילד.

מיד לאחר הלידה נקלע התינוק למצוקה. בלא מענה מתאים בבית, הזמינה המשפחה מקץ מספר שעות איש עזרה ראשונה חרדי מבין מכריהם, שקבע כי יש לפנות
את היילוד אל בית החולים. רק לאחר ויכוח נאותה המשפחה לשמוע לאיש, והתינוק פונה לבית החולים "ביקור חולים" בעיר.

בהקשר לאותו מקרה, אמר גורם חרדי ל-nrg מעריב כי מדובר בתופעה מדאיגה וחריגה בכל קנה מידה. "זה לא מקובל במגזר החרדי ואפשר לומר שזה גובל בשיגעון". הוא הוסיף כי "בסופו של דבר שורש הבעיות נמצא בפעילות נשות 'כת השאלים' שדוחפות חוג מצומצם לקיצוניות שאחריתה מי ישורנה".

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים