החרדים פועלים לרקימת ברית עם הבית היהודי

המפלגות החרדיות והליכוד מנסות למנוע כניסה משותפת של לפיד ובנט לממשלה. ביהדות התורה מבטיחים להתגייס למניעת הקפאת הבנייה בהתנחלויות ובתמורה דורשים סיוע במאבק נגד גיוס תלמידי ישיבות

ארי גלהר | 8/2/2013 9:15 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
ביהדות התורה לא נותנים לחילופי המהלומות המילוליות בין ש"ס לבית היהודי לקלקל את הניסיונות לרקום ברית עם המפלגה הדתית-לאומית, לקראת גיבוש מתווה לשוויון בנטל שיהיה מקובל גם עליהם.
יעקב ליצמן. לנתק את בנט מלפיד
יעקב ליצמן. לנתק את בנט מלפיד צילוםף אריק סולטן

  
למעריב נודע כי כחלק מהשיחות בין יהדות התורה לנציגי הבית היהודי עלתה אפשרות שלפיה החרדים יתמכו במפעל ההתיישבות והנושאים החשובים לציבור הדתי לאומי, ומנגד הם יגבשו מתווה לשוויון בנטל שיהדות התורה תוכל לחיות איתו.

ביהדות התורה וגם בש"ס פועלים בכל המישורים כדי למנוע את הכניסה המשותפת של לפיד ובנט לממשלה ובכך בעצם מנסים לטרפד את האצת הטיפול בסוגיית השוויון בנטל. בליכוד מעודדים את הניסיונות הללו כדי לצמצם את כוחם המשותף של השניים. נתניהו מבין שאם השניים יחליטו על גוש משותף הם יחסמו את האפשרות שלו להקים ממשלה בלעדיהם. לאחרונה הוא מפעיל את כל שומרי המסורת במפלגה כדי שישפיעו על רבני הבית היהודי להתנתק מלפיד ולחבור לליכוד.

במקביל גם ש"ס פועלת בקרב רבני הציונות הדתית כדי לנתק אותם מלפיד. ביומיים האחרונים ניתן היה לראות איך הקשר מתהדק בכמה אירועים. אורי אריאל, מס' 2 בבית היהודי, ביקר השבוע בישיבת "מיר" החרדית ושיבח את לומדי התורה. אתמול הגיעו אלי ישי ואורי אריאל עצמו לישיבת מרכז הרב הציונית-דתית במלאות 5 שנים לפיגוע במקום.

לדברי גורם ביהדות התורה, בשיחות המתקיימות בין מפלגתו לבין הבית היהודי עולה גם התמורה שיקבלו בבית היהודי עבור גיבוש מתווה לשוויון בנטל שיתאים לעקרונות הציבור החרדי. "הרבנים החרדים והדתיים לאומיים מדברים ביניהם הרבה בשבועיים האחרונים, ועשרות פגישות כאלה התקיימו," מספר גורם חרדי.

"אצל הרבנים הנושאים הטכניים פחות עולים, אולם כבר יש הסכמה עקרונית לקראת הסכם שייסגר בדרג הפוליטי. מבחינת הרבנים החרדים, המשך לימוד התורה ומתן האפשרות למי שרוצה ללמוד הוא בעדיפות עליונה, וזה עומד מעל הכל."
  
אחד הנושאים שמטרידים את ראשי המתנחלים הוא ביקורו של נשיא ארצות ברק אובמה וחשש מפני הקפאה נוספת ביהודה ושומרון. "אין ספק שאם נלך לברית משותפת עם הבית היהודי כל הדיבורים והרעיונות על הקפאה חדשה ימצאו אותנו בצד אחד עם הבית היהודי בהתנגדות חריפה לכך," הוסיף הגורם.

בראיון שמתפרסם היום במוספשבת מספר ח"כ מאיר פרוש מיהדות התורה על המתווה: "מתגבשת הצעה לפיה הם ילכו איתנו כגוש חוסם, ואנחנו נלך איתם בכל מה שקשור להתנגדות לפינוי יישובים ותמיכה בהקמת מסגרות משפטיות לבדיקת חוקיות בתים ויישובים ביו"ש שלא יגיעו לבג"ץ, אימוץ דוח לוי ונושאים אחרים החשובים להם," הוא אומר.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים