ליברמן: תיק החוץ יישאר אצל נתניהו עד להכרעה במשפט

יו"ר ישראל ביתנו הבהיר בתוכנית "פגוש את העיתונות" כי ראש הממשלה יחזיק בתפקיד וכי הוא לא ייתן אותו ללפיד: "מי ששאל איפה הכסף, עדיף שיילך למקומות שבהם נמצא הכסף". על לבני אמר: "שוחחתי איתה ואני מקווה שהיא תצטרף לקואוליציה". על המו"מ המדיני אמר: "אי אפשר להגיע לפתרון של הסכסוך"

nrg מעריב | 9/2/2013 19:11 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
יו"ר ישראל ביתנו ושר החוץ לשעבר, ח"כ אביגדור ליברמן,
מעוניין להמשיך במשרד החוץ. אביגדור ליברמן
מעוניין להמשיך במשרד החוץ. אביגדור ליברמן יוסי אלוני
התראיין הערב (שבת) לתוכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ 2 והבהיר את עמדותיו לגבי הרכבת הקואליציה הבאה, הממשלה, המשא ומתן המדיני ואף לגבי מה שמתרחש כעת בקבוצת בית"ר ירושלים אותה הוא אוהד.

"אני רוצה לציין עובדה אחת. קיבלנו 31 מנדטים- זה ניצחון אחד אפס קטן, אבל זה ניצחון. עובדה שבינימין נתניהו הוא מי שמרכיב את הממשלה ולא אף אחד אחר. משנת 81 זו פעם ראשונה שפעם שנייה ברצפיות אותו אדם מרכיב את הממשלה.

"לגבי יאיר לפיד, אין ספק שהאיש ראוי להיות בקואליציה. אני, לפחות מהתרשמות שלי, חושב שמה שהוא שב ואמר בתקשורת זה לא נכון, הוא מבין את המגבלות, הוא מבין שהוא חייב להיות בקואליציה ואני מקווה שנבנה קואליציה רחבה ככל האפשר. ראש הממשלה הגדיר את המטרה- קואליציה רחבה.

"אני לא פוסל אף אחד, לא את יאיר לפיד ולא את החרדים. רצוי מבחינתה של מדינת ישראל קואליציה רחבה ככל האפשר. הבעיה היא לא תיק החוץ, תיק חוץ יישאר אצל ישראל ביתנו, הוא יישאר אצל נתניהו עד להכרעה במשפט. זה היה סגור לפני הבחירות וזה לא היה סוד.

"מי ששאל איפה הכסף, עדיף שיילך למקומות שבהם נמצא הכסף. אני אתמוך אם יאיר לפיד יתמקד בבעיות הפנים שהגיע הזמן לתת לו מענה. יש מעמד ביניים ודיור וגיוס לכולם, זה היה הקמפיין שלו. אני חוזר- תיק החוץ יישאר אצל נתניהו עד להכרעה במשפט. אין שום סידור, אנחנו פועלים בשקיפות. הדברים מאוד ברורים".

ליברמן התייחס גם לציפי לבני ואמר: "שום דבר לא סגור, אנחנו מדברים עם כולם. יש לי קשר טוב עם כולם. ציפי לבני היא גם שחקנית חשובה מאוד במערכת הפוליטית. אני בטח אברך על הצטרפותה לקואליציה.

"אנחנו משוחחים די הרבה ואני מקווה שהיא בהחלט תהיה חלק מהקואליציה. הרבה יותר חשוב להסכים על קווי היסוד ועל התפיסה. ברור שציפי תרצה להיות שותפה במשא ומתן עם הפלסטינים. היה מי שניהל את המגעים האלה במשך ארבע שנים - יצחק מולכו. אין סיכום עם אף אחד, אבל יש שיחות.

על המו"מ עם הפלסטינים אמר: "אני רוצה לציין שאני מדבר פה בשמי. קודם כל אנחנו נסכים לכל מו"מ בכל רגע נתון בכל מקום בעולם. ירצו לנהל מו"מ אהלן וסהלן. אני מסתכל מה שקרה בשבוע האחרון, מה שהתחיל כאביב ערבי התחיל כאביב ערבי קשה- בסוריה רצחו 117 אנשים וראינו השבוע עשרות הרוגים בעיראק."מי שחושב שבמרכז אותו אוקיינוס שמזעזע את העולם הערבי נגיע לפיתרון קסם ושלום עם הפלסטינים – אני אומר בצורה ברורה, מי שרוצה להגיע לפיתרון הסכסוך - הדבר בלתי אפשרי. צריך לנהל את הסכסוך. אפשרי הסדר ביניים ארוך טווח. הכדור נמצא במגרש של אבו מאזן.

על ביתר ירושלים אמר: "אני חייב להגיד שמחר אני מתכוון להיות בטדי ואני הולך לחדר הלבשה לחזק את שני השחקנים הצ'צ'ניים שסובלים מקומץ אנשים. אני חושב שזה מוגזם, אותה מתקפה תקשורתית שנותנת להם את הרוח והאפשרות והיכולת להמשיך. זה הדלק שמחזיק אותם".

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים