הערכה: מישל אובמה תצטרף לביקור בישראל

למרות שהאמריקאים הודיעו כי רעיית הנשיא לא תיקח חלק בביקור, גורמים בארץ לא שוללים את האפשרות לשינוי התוכניות ברגע האחרון

אלי ברדנשטיין | 11/2/2013 0:07 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: מישל אובמה
האם מישל אובמה, רעייתו של נשיא ארה"ב, שהחליטה שלא להצטרף לבעלה בביקור המתוכנן ב-20 במרס בישראל, תפתיע ותופיע ברגע האחרון בכבש המטוס בבן גוריון לצד בעלה? גורמים בישראל לא שוללים אפשרות זאת.

אולי תגיע לישראל. הגברת הראשונה מישל אובמה
אולי תגיע לישראל. הגברת הראשונה מישל אובמה צילום: אי-פי-איי
במהלך מפגשי ההכנה בין המשלחת האמריקאית לעמיתיהם הישראלים, הוסבר שמישל אובמה, רעייתו של הנשיא לא תצטרף לבעלה לביקור המתוכנן בישראל ב-20 במרץ. התירוץ – מישל לא רוצה ששתי הבנות, שכמובן היו מצטרפות אליה אם הייתה מחליטה להצטרף לבעלה, יפסידו ימי לימודים בבית הספר.

אלא שמקורות ישראלים המעורים בפרטי ההכנה לקראת ביקורו של הנשיא האמריקאי טוענים שהאמריקאים החליטו להשאיר לעצמם "מרחב תמרון" ולהודיע ברגע האחרון שהיא מצטרפת לבעלה "אם יהיה ברור שהביקור של הנשיא יהיה באווירה טובה".

מקורות אמריקאים דואגים להוריד ציפיות לפריצת דרך משמעותית במהלך הביקור בסוגיית התהליך המדיני עם הפלסטינים. הם מסבירים שמדובר בניסיון "לאתחל" את היחסים הרעועים ומלאי החשדנות בין אובמה לראש הממשלה בנימין נתניהו. הם מדגישים ששני המנהיגים ינסו לתאם את צעדי הממשלים בסוגיות בוערות כמו הגרעין האירני, סוגיה שהעלתה את הלהבות בין ירושלים וושינגטון לשיא שלילי בשנה החולפת והתפוררות סוריה על הסכנות מזליגה של נשק כימי ונשק מתקדם אחר לארגוני הטרור.

יועציו של נתניהו, היועץ לביטחון לאומי יעקב עמידרור ועו"ד יצחק מולכו יצאו השבוע לוושינגטון כדי לתאם את הביקור. מולכו ינסה גם לבדוק כיצד ניתן לחדש את המשא ומתן עם הפלסטינים.

אם אכן התיאומים בין שתי הבירות יישאו פרי והאמריקאים יקבלו את התחושה שהביקור של אובמה עשוי לא להיכשל וילווה באווירה טובה – אזי, יתכן מאוד, כדברי המקורות הישראלים, שמישל ושתי הבנות, עשויות לנחות לביקור היסטורי בארץ הקודש.

נכון לרגע זה, שני הצדדים טוענים שמישל לא תצטרף לבעלה. אם זה יקרה, אפשר להיות בטוח שלשכת ראש הממשלה תכין בשקט בשקט לו"ז מפרגן ומרתק לאישה הראשונה ולשתי הבנות.

היטיב לבטא זאת גורם ישראלי אחד: "אם מישל תחליט לבוא לישראל, כל הביקור הנשיאותי יקבל אופי קרנבלי ומרגש בצורה מוגזמת. ה'הייפ' יהיה פשוט מטורף".


היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים