הראשון לעלות אל דוכן הנואמים בכנסת: יאיר לפיד

יו"ר יש עתיד קיבל את הזכות להיות הנואם הראשון בכנסת ה-19. גם נפתלי בנט צפוי לנאום היום

אריק בנדר | 11/2/2013 8:15 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
עוד טרם הספיקו להירגע מההתרגשות של השבעתם לכנסת, צפויה היום (ב') לחברי הכנסת החדשים התרגשות נוספת כאשר יעלו אל דוכן הנואמים במליאה ויישאו את נאומי הבכורה שלהם.
יאיר לפיד. יוותר על הפרומפטר
יאיר לפיד. יוותר על הפרומפטר צילום: ראובן קסטרו


את הזכות להיות ראשון הנואמים קיבל יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד. הוא ינאם במשך כעשר דקות, ואחריו יעלה חבר כנסת ותיק לברך אותו. הנוהג בכנסת הוא שאין קוראים קריאות ביניים בזמן נאומי בכורה. בכנסת לא נהוג להשתמש בפרומפטר, כך שלפיד יצטרך לשאת את נאומו בעל-פה או לקרוא מן הכתוב.

אחריו ינאמו היום עוד עשרה חברי כנסת חדשים, ובהם סתיו שפיר, עומר בר-לב ואלעזר שטרן, וכן שני ניצבים לשעבר במשטרה, דוד צור ומיקי לוי. מיכל רוזין, חברת כנסת טרייה ממרצ, שאף היא תנאם היום לראשונה, החליטה לא להשאיר דבר ליד המקרה. היא ביקשה אתמול מהסדרנים לפתוח לה את דלתות המליאה, נכנסה לאולם הריק, עלתה אל דוכן הנואמים, בדקה כיצד מעלים ומורידים את הדוכן וכיצד מכוונים את המיקרופון ועשתה חזרה גנרלית.

גם נפתלי בנט, יו"ר ראש הבית היהודי, ינאם היום. בין נאומי הבכורה דאגה מזכירות הכנסת לשבץ לסדר היום מספר שרים מהממשלה היוצאת שיסכמו את פעולות משרדיהם. לאחד מהם, שלום שמחון, שלא התמודד לכנסת ה- 19 יהיה זה נאום הפרידה הסופי מן המשכן.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים