ציפי לבני ו"התנועה" מתרחקים מהממשלה

לאחר שנראה היה כי לבני בדרכה לקואליציה, הציבה שרת החוץ לשעבר דרישה לפיה תוקפא הבנייה מחוץ לגושי ההתיישבות ביהודה ושומרון. ביקורת חריפה בליכוד על יש עתיד: "ההתנהגות שלהם ילדותית"

זאב קם | 14/2/2013 9:18 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
בתחילת השבוע עוד היה נראה כי המגעים בין צוותי המו"מ של הליכודביתנו והתנועה נמצאים בדרך לחתימה על הסכם קואליציוני ראשון. אך בימים האחרונים מדווחים בשתי המפלגות על בעיות בשיחות. על פי גורמים במערכת הפוליטית, המגעים בין נתניהו ולבני אמנם נמשכים, אבל חתימה על הסכם עדיין רחוקה.

"סוכם בין הצדדים שלבני תהיה זו שתוביל את המו"מ המדיני מול הפלסטינים‭,"‬ מסבירים אותם גורמים. "אבל בתנועה דורשים מבחנים נוספים, על מנת לקבל חיזוק לאותה התחייבות‭."‬ אותם גורמים הוסיפו כי במהלך השיחות דרשה לבני הכרזה על הקפאת בנייה ביהודה ושומרון, באותם יישובים שנמצאים מחוץ לגושי ההתיישבות. מדובר בדרישה שנכון לרגע זה אינה מאפשרת הגעה להסכמות בין שתי המפלגות.

דרישה נוספת שהעלתה לבני מדברת על התחייבות מצד נתניהו שלא לקיים שום מסלול של מו"מ מקביל, כמו זה שקיים אולמרט עם אבו מאזן, במקביל למגעים שקיימה אז לבני. "הדרישה שלה היא שרק היא תנהל את המו"מ‭,"‬ מסבירים הגורמים.
"הפיצוץ עם לפיד מתקרב"

 בליכוד-ביתנו מתחילים לאבד סבלנות בעקבות חוסר ההתקדמות במגעים מול יש עתיד בנושא השוויון בנטל. גורמים בכירים במפלגה תקפו את אנשיו של לפיד, וטענו כי המו"מ נמצא על סף פיצוץ.

"ביש עתיד מדברים איתנו בסיסמאות‭,"‬ האשימו בליכוד. "ההתנהגות שלהם היא ילדותית, והיא נובעת בעיקר מחוסר הבנה. הם רוצים ללכת על מהלכים דרסטיים שעלולים להפוך את הספינה על יושביה. עד עכשיו הם מפגינים המון חוסר ניסיון וחוסר ידע. אנחנו פשוט מרגישים שאין לנו עם מי לדבר. הובהר להם שהמתווה שלהם לא יהיה קביל בבג"ץ אך הם ממשיכים להתעקש על הנוסחה שלהם, שהיא פשוט מגוחכת‭."‬

יום לאחר הפרסום על הצעת התיקים שהוגשה להם, הודיעו גורמים בכירים בבית היהודי כי מדובר בהצעה שאינה רלוונטית מבחינתם. על פי ההצעה, ימסרו למפלגה תיקי החינוך והדתות, תיק כלכלי, ותפקיד סגן שר הביטחון, במידה ובמפלגה ישיבו בחיוב להצעה תוך זמן קצר.מנגד, בבית היהודי הסבירו כי רק יום לאחר פרסום ההצעה בכלי התקשורת היא נמסרה לצוות המו"מ של המפלגה. גורמים במפלגה הוסיפו כי ההצעה אינה מקובלת עליהם, מכיוון שקודם כל יש לסכם את קווי היסוד ורק לאחר מכן תתפנה המפלגה לדיון על התיקים. גם בתשובה להצעה הזו ניתן לראות את התיאום הבלתי פוסק בין הבית היהודי לאנשי יש עתיד, כשגם האחרונים מסבירים באופן קבוע כי רק לאחר שייקבעו הנושאים האידאולוגיים אפשר יהיה לדבר על חלוקת התפקידים.

בבית היהודי אף הוסיפו כי לא מקובלת עליהם העובדה שההצעה הועברה קודם כל לכלי תקשורת, וכן האולטימטום שהוצב מאחורי ההצעה, שדרש מהם לתת תשובה תוך 48 שעות. "מומלץ לא לפנות אלינו בתקשורת ובטח שלא להציב לנו אולטימטומים‭,"‬ הבהירו במפלגה. גורמים בליכודביתנו, שמעורבים במו"מ, אמרו בתגובה כי עדיין לא התקבלה תשובה להצעה מטעם הבית היהודי.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים