כשהדמוקרטיה שתקה

איך קורה שרק כמה ח"כים בודדים מהשמאל העזו לשאול על גורלו של האסיר X? האם בימין ובמרכז אין פוליטיקאים שהפגיעה הבוטה בדמוקרטיה טורדת את מנוחתם?

אריה אפלטוני | 14/2/2013 9:42 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר RSS
אפשר ללגלג על מערכת הביטחון ומשרד ראש הממשלה, שניסו להסתיר מפני הישראלים את מה שבכל העולם כבר ידעו. זה לא עובד, זה מטופש, ובסוף זה מתפוצץ ברעש חזק בהרבה מכפי שהיה ללא ניסיונות ההסתרה. אבל מה שמדאיג לא פחות הוא התנהגותם של חברי הכנסת בנושא הנפיץ הזה – חייו, פועלו ומותו של האוסטרלי בן זיגייר, להלן האסיר X.

ח''כ אחמד טיבי במליאה
ח''כ אחמד טיבי במליאה צילום: פלאש 90
על הח"כים החדשים קשה להתלונן. חלק גדול מהם לא מכיר את המצבים הללו, גם אם לבשו מדים כאלה או אחרים או שירתו בארגון כזה או אחר לפני שפילסו את דרכם אל המושבים הרכים במשכן. הבעיה היא עם הוותיקים, ויש כמעט 70 כאלה. 

האם זה מקרה שדווקא רק שני חברי כנסת מהשמאל ואחד מהמגזר הערבי הם שהעלו את הנושא לכותרות?

לא ברור למה כל היתר שתקו. יהיו דעותיך הפוליטיות אשר יהיו, כחבר כנסת אינך יכול להשלים עם העובדה שביטחון המדינה משמש כשכפ"ץ לכל מיני מעשים שבמקרה הטוב מקורם בטעות או ברשלנות, והם אינם מובאים לידיעתו של הציבור. זה שמשלם את משכורתך, מממן את מכוניתך הצמודה ואת שני עיתוני הבוקר שאתה מקבל, כדי שתקרא גם אתה על אירועים מעין אלה ותנקוט עמדה ופעולה. איפה היו ה"נאורים" של הימין, אלה שהדמוקרטיה היא נשמת אפם? איפה בני בגין, דן מרידור, מיכאל איתן? ואיפה כל לוחמי החופש של מפלגת העבודה? 

בעיניו של אביגדור ליברמן, השלושה שהעזו לשאול, במקרה זה הח"כים זהבה גלאון, דב חנין ואחמד טיבי, הם משתפי פעולה עם ארגוני טרור. אולי גם ניצן הורוביץ, שסיפר כי כבר לפני יותר משנתיים הגיע לאוזנו מידע על מישהו שתקוע אי שם בתא מבודד וכי לאחר שביקש מהיועץ המשפטי לממשלה לבדוק האם העניין מצוי תחת פיקוח הוא נענה בתשובה הישראלית האולטימטיבית: "סמוך עלינו, אחי, הכל בשליטה".
רגב חזרה להיות הצנזורית הראשית

ובכלל, המונח הזה "ארגוני טרור" הפך בשנים האחרונות למגרש רחב ידיים, שאליו משליכים את כל מה שלא מתאים לתפיסת העולם הביטחונית של מי שיושב בראש הפירמידה השלטונית. גם המונח "ציוני" קיבל פרשנות אחרת. "המפלגות הציוניות" הפכו לשם נרדף למפלגות הימין. או שאתה בעדנו, או שאתה לא ציוני. האם בכך שביקשו לדעת אם בישראל מעלימים אנשים, כפי שעשו משטרים אפלים בצ'ילה, בארגנטינה וברוסיה, ח"כ גלאון וחנין הם פחות ציונים ממי שבשם ביטחון המדינה ניסו להסתיר פה ושם כמה פרטים איזוטריים כמו מוות של אסיר בתא כלא מבודד?חברת הכנסת מירי רגב
חברת הכנסת מירי רגב צילום: פלאש 90
על דרישתה של ח"כ מירי רגב להעמיד אותם לדין מיותר להכביר במלים. שוב מוכיחה מי שהיתה הצנזורית הראשית ואחר כך דוברת צה"ל, שאירועים כאלה מהווים עבורה הזדמנות להפגין פטריוטיות יתרה. כמאמר הקלישאה, אפשר להוציא את מירי רגב מלשכת דובר צה"ל, אי אפשר להוציא את דובר צה"ל ממירי רגב.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

אריה אפלטוני

צילום: .

עורך בדסק החדשות של מעריב, אב לשלושה, מודאג אבל אופטימי

לכל הטורים של אריה אפלטוני

עוד ב''דעות''

כותרות קודמות
כותרות נוספות

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים