מקור משפטי בכיר: זיגייר נאסר בשם בדוי בהסכמתו

לדברי המקור, שנחשב בכיר מאוד במשרד המשפטים, אי חשיפת שמו נובעת מסיבות מוצדקות, הנוגעות לביטחון המדינה. הגורם הוסיף כי עניין החזקתו של בן זיגייר בשם הבדוי נעשה בהסכמה איתו, וכינה את הפרסומים בפרשה "חסרי אחריות"

יהודה יפרח | 14/2/2013 20:44 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
מקור בכיר ביותר במשרד המשפטים, שליווה את פרשת בן זיגייר המכונה האסיר X, מותח ביקורת נוקבת על הטיפול התקשורתי בפרשת האסיר האוסטרלי.
 
בן זיגייר, האסיר איקס
בן זיגייר, האסיר איקס צילום מסך

לטענתו, "השימוש בכותרת "האסיר X" יצר קונוטציה להתנהלות המתאימה לדיקטטורות ולמדינות עולם שלישי, בעוד שבפועל הטיפול בבן זיגייר בישראל התנהל מתחילתו עד סופו לפי המקובל בחוק". עוד טוען המקור כי "99.99% מהאסירים בישראל מוחזקים בפרסום תחת שמם האמיתי, ונהנים מביקורים ומכל הזכויות המוקנות להם בחוק".

"רק במקרים נדירים וחריגים מאוד חל שינוי אחד - והוא שהאסיר מוחזק תחת שם בדוי, וללא חשיפת שמו האמיתי. השם הבדוי הוא שם מלא ולא אות (כגון X) או מספר, ואי חשיפת השם נובעת מסיבות מוצדקות, שכן החשש הוא שחשיפת העובדה שאדם נאסר עשויה לגרום לנזק חמור לביטחון המדינה וכן לסכן את שלום האדם עצמו או את שלום משפחתו".

"יתרה מכך, כאשר בן זיגייר נאסר, נמסרה הודעה מיידית למשפחתו כמקובל בחוק, הוא יוצג על ידי עורכי דין, זכה לביקורי משפחות והתנהל מולו משפט פלילי רגיל, שלא הסתיים בעקבות התאבדותו". המקור הוסיף כי זיגייר הסכים להיות מוחזק תחת שם אחר. יחד עם זאת, לא הייתה שום פגיעה באף זכות אחרת שלו.

דיווח: זיגייר נעצר לפני שחשף מידע על המוסד

עיתון כווייתי: זיגייר השתתף בחיסול מבחוח ומסר התמונות

האוסטרלים יפתחו בחקירת הפרשה

המקור מוסיף כי "כל ההשמצות, הטוענות שמדינת ישראל מתנהגת כמו דיקטטורה ושאנשים בה נעלמים, היא הבל ורעות רוח, ואלו פרסומים חסרי אחריות". יתרה מכך, כל הליך המשפט של בן זיגייר לווה ע"י בכירי מערכת המשפט. גם כתב האישום נגדו אושר ע"י הגורמים הבכירים ביותר במערכת, וצו איסור הפרסום הגורף היה מוצדק מאוד מטעמים של ביטחון המדינה.לגבי הטענות שעלו לגבי האפשרות שזיגייר נרצח ולא התאבד, אמר הגורם: "הייתה חקירה מאוד יסודית של נסיבות המוות. את החקירה ניהלה השופטת דפנה בלטמן והיא קבעה חד משמעית שהאיש התאבד. למרות זאת, היא העבירה לפני שבועות ספורים את התיק לבדיקה נוספת של פרקליטות המדינה".

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פרשת בן זיגייר

כל הפרטים על פרשת בן זיגייר, הצעיר האוסטרלי שנטען כי פעל בשירות המוסד הישראלי והתאבד בעת שהוחזק בבידוד בכלא תחת זהות בדויה

לכל הכתבות של פרשת בן זיגייר

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים