השוטרים לא הורשו להיכנס לתא שבו נמצאה גופתו של זיגייר

עדויות שהגיעו לידי "מעריב" מיום המוות מגלות: אנשי המעבדה לזיהוי פלילי נאלצו להמתין שעות עד שהורשו להיכנס לתא. "אנשים בבגדים אזרחיים נכנסו ויצאו מהתא"

אבי אשכנזי | 15/2/2013 8:10 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
שנתיים לאחר מותו של בן זיגייר, "האסיר ‭,"X‬ באגף 15 בכלא איילון, הותרו לפרסום פרטיו של אותו יום דרמטי.

בן זיגייר היה נתון בבידוד מהרגע שהגיע אל הכלא, וגם השומרים שהופקדו עליו מטעם שב"ס לא ידעו את זהותו. למרות המצלמות שפיקחו עליו, למעט בתא השירותים, הוא נמצא ללא רוח חיים. בתוך זמן קצר הוזעקו לכלא צוותי מד"א כדי לקבוע את מותו. אלא שבניגוד למקרים אחרים, המשטרה הוזעקה רק מאוחר יותר, וגם אז לא הורשו השוטרים ואנשי המעבדה לזיהוי פלילי להיכנס אל תאו ולבדוק את הממצאים. רק לאחר שעות, ולאחר שביקרו בתא גורמים רבים אחרים, התאפשרה כניסתם של אנשי מז"פ למקום.

באופן רשמי סירבו קצינים בשב"ס ובמשטרה להתייחס באותם ימים לאירוע. גורמים בשב"ס ובמשטרה הסכימו לומר אז כי מדובר באסיר שהתאבד בתלייה. אולם גורמים בתוך בית הכלא, ובהם אנשי סגל ואסירים אחרים, הביעו תמיהה רבה על הגרסה הזו, והודו כי רב הנסתר על הגלוי בנוגע לנסיבות מותו.

"לאף אחד לא הייתה אפשרות להיות איתו בקשר. דאגנו להעביר לו אוכל שלוש פעמים ביום, ורק סוהר אחד הורשה להכניס לו את האוכל, בלי שאף אחד מאיתנו ידע בכלל את שמו‭,"‬ אמר אחד מאנשי הכלא. "אני בכלל לא מבין איך הוא הצליח להתאבד שם, הרי יש ארבע מצלמות בתא שלו שמתעדות אותו סביב השעון‭."‬

במשך חודשים היה "האסיר ‭"X‬ בתוך התא הזה, וחלק מסגל השב"ס כלל לא ידעו שהוא נמצא שם. עד למותו שהה האסיר האלמוני בתא הבידוד, לאורך כל שעות היממה, שבעה ימים בשבוע. רבים מאנשי הסגל האורגני של בית הכלא לא ראה אותו ולא שמע עליו מעולם.

את הכניסה לתא שבו הוחזק בן זיגייר חסמה כל העת דלת ברזל אטומה, ללא כל פתח אל מסדרונות בית הכלא, כדי שלא יתאפשר לו לקיים תקשורת עם העולם החיצון. בתאו היה מקרר קטן וכירה חשמלית, ושני חלונות קטנים ביותר אפשרו למעט אוויר צח לחדור פנימה.מיד לאחר שנקבע מותו של האיש הגיעו גורמים שונים אל בית הכלא, ובהם גורמי ביטחון ומשטרה, רובם בבגדים אזרחיים. "הם נכנסו ויצאו מהתא ולא אפשרו לאיש להיכנס‭,"‬ טען גורם המעורה בפרשה, "רק בסוף-בסוף הם נתנו ל'גורמים הרשמיים יותר' להתחיל לחקור, לכאורה, את הסיפור‭."‬

לאחר שנקבע מותו, נמסרו לכל אותם הגורמים ספר שמות שצוינו במסמכים שונים, כשכל גורם נוקב בשם אחר כשהוא מתייחס אל המנוח. ימים ארוכים לאחר המוות הוצאה גופתו של האלמוני מישראל ונמסרה למשפחתו באוסטרליה .

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פרשת בן זיגייר

כל הפרטים על פרשת בן זיגייר, הצעיר האוסטרלי שנטען כי פעל בשירות המוסד הישראלי והתאבד בעת שהוחזק בבידוד בכלא תחת זהות בדויה

לכל הכתבות של פרשת בן זיגייר

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים