הפצועים הסורים נותחו בישראל, מצבם יציב

במערכת הביטחון חוששים: כי הפצועים שהגיעו לגבול וביקשו מהחיילים הישראלים לטפל בהם יהוו תקדים לאלפי סורים שנמלטים מהאש של אסד

עדי חשמונאי ואחיקם משה דוד | 17/2/2013 9:58 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
מצבם של הפצועים הסורים שאושפזו אתמול בבית החולים זיו בצפת השתפר הבוקר (א'). שבעת הפצועים נותחו, וכעת מוגדר מצבם בינוני-יציב, למעט פצוע אחד שמצבו קשה. עדיין לא ברור אם החיילים הם מצבאו של אסד או מכוחות המורדים.

- מתנגדי אסד ברמת הגולן : לא להחזיר הפצועים לסוריה

הפצועים שהגיעו לבית החולים נותחו אתמול ובמהלך הלילה. הם סובלים מפגיעות בגפיים, שברים, פגיעות פנימיות ופגיעות בכלי הדם. פצוע אחד שהגיע במצב אנוש מוגדר כעת כפצוע קשה אך יציב. הוא מורדם ומונשם במחלקה לטיפול נמרץ. מבית החולים נמסר כי הוא יזדקק לניתוח נוסף.

שישה הפצועים הנוספים נמצאים כעת במצב בינוני ויציב, ייתכן כי חלקם יזדקקו לניתוחים נוספים. בבית החולים מעריכים כי כל השבעה יישארו באשפוז לפחות עוד שבוע ימים.
חשש במערכת הביטחון: גל פליטים ופצועים מסוריה

במערכת הביטחון הישראלית חוששים כי לוחמים ופליטים נוספים מסוריה יגיעו לגדר הגבול עם ישראל ויבקשו מקלט וטיפול רפואי. דרוזים מכפרי רמת הגולן מבקשים מישראל שלא להסגירם לאחר סיום הטיפול בהם. כבר בתחילת מלחמת האזרחים בסוריה התכוננו במערכת הביטחון הישראלית לתסריט שלפיו פליטים סורים רבים, מהכוחות המורדים וגם אזרחים, יבקשו לעבור את הגבול.

אתמול בצהריים התממש התסריט הזה, כשחמישה לוחמי אופוזיציה סורים פצועים הגיעו לאזור גדר הגבול במרכז הרמה ופנו בצעקות לחיילים הישראלים שלא יירו עליהם. הסורים הודיעו כי הם פצועים וביקשו סיוע, והחיילים אפשרו להם לחצות את הגבול, העניקו להם טיפול רפואי ופינו אותם באמבולנס לבית החולים זיו בצפת.בבית החולים סיפרו אתמול כי מדובר בפצועים באורח אנוש עד בינוני וקל בגילאים 20 עד 30.
ד"ר אוסקר אמבון, מנהל בית החולים: "חלק מהפצועים עברו ניתוח וחלקם מוכנסים לחדרי ניתוח כעת. כל הפגיעות נגרמו מרסיסים או מקליעים. אנחנו מעריכים שכולם יהיו מאושפזים כאן לפחות שבוע".

מבקשים מקלט

התארגנות של מתנגדי משטר אסד בכפרים הדרוזיים ברמת הגולן קראה אתמול שלא להסגיר את שבעת הפצועים לידי כוחות אסד עם שחרורם מבית החולים. עו"ד פאהד ספדי ממג'דל שמס הודיע כי הוא יוציא היום מכתב רשמי לשר הביטחון ולרמטכ"ל בעניין.

"אנחנו דורשים שייתנו לנו לראות אותם ולאמץ אותם", אמר ספדי, "אבל הכי חשוב לנו שמדינת ישראל תשאיר אותם בארץ או שתדאג למדינה שלישית שתהיה מוכנה לקבל אותם כפליטים. כך מתחייב מערכיו של העם היהודי בנושא הזה. הסגרת האנשים האלה עלולה להיות גזר דין מוות עבורם".

מרכז המעקב הסורי דיווח כי במהלך השבת תקפו המורדים מחסום משטרתי בכפר חאן ארנבה בגולן הסורי, בקרבת הגבול עם ישראל. במרכז הוסיפו כי במהלך הקרבות הקשים הצליחו כוחות צבא סוריה החופשית להשתלט על טנק של כוחות אסד ועל כלי נשק נוספים. מנגד, הפגיז צבא אסד בירי כבד את הכפרים בגולן הסורי, והצליח להשתלט על שניים.

הקרבות בין כוחותיו של אסד למורדים נמשכו גם בפרוורי הערים דמשק ובחלב, והם גבו בסוף השבוע יותר מ-50 הרוגים. צבא סוריה החופשית שיגר רקטות וירה פצצות מרגמה לעבר מטרות צבאיות, ואילו כוחות השלטון הפגיזו שכונות מגורים במזרח דמשק שבהן שוהים המורדים.

מקורות בריטים דיווחו כי חמושים חטפו 300 אזרחים סורים בצפון מערב המדינה. מרכז המעקב הסורי דיווח כי מרבית החטופים הם מוסלמים סונים מהעיירה אדלב, והחטיפה בוצעה כתגובה לחטיפתם של 42 מוסלמים שיעים.

בהכנת הידיעה השתתף אסף גבור

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

באיזו מידה תורם תוכן הכתבה לדמוקרטיה?

לא תורם כלל
1 2 3 4 5
תורם רבות
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''צבא וביטחון''

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים