מחלקות קשה בנוגע לפרסום דוח השופטת על האסיר X

במשרד המשפטים מעוניינים לפרסם את כל הדוח של השופטת דפנה קדראי ואילו בשב"ס חוששים כי הוא יפנה אצבע מאשימה לארגון

אבי אשכנזי | 17/2/2013 23:44 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: פרשת האסיר X
במערכת המשפטית ובמשרד המשפטים מעוניינים לפרסם את כל הדוח שאותו חיברה נשיאת בית המשפט בראשון לציון, השופטת דפנה קדראי על פרשת האסיר X.
בן זיגייר. בשב
בן זיגייר. בשב"ס חוששים מתסמונת הש.ג. צילום מסך

- פרשת בן זיגייר סיקור מלא
פרשת זיגייר גרמה נזק תדמיתי קשה למערכת אכיפת החוק של ישראל ולמערכת המשפט. "העובדה שאדם נעצר במשך כ-10 חודשים ואיש לא ידע על כך ולאחר מכן הוא התאבד ובמשך שנתיים המדינה הסתירה את המקרה בהחלט גורם נזק לישראל ומעמיד את מערכת המשפט שלה בבעיה מול מערכות משפט אחרות בעולם", אמר גורם בכיר במערכת אכיפת החוק.

אותו גורם מוסיף כי "פרסום הדוח של השופטת קדראי יכול בהחלט לצמצם את הביקורת ולהציג את ישראל כמדינה שבה הכל נעשה באמות מידה שיפוטיות. יש אמנם רגישות ביטחונית, ובמקרה הקיצון יש דרך ביניים שהיא לצמצם את הפרסום הדוח ולהציג רק את הביקורת, או חלקים הקשורים לגופים הגלויים ולא לסוגיות הקשורות לקהילת המודיעין".

במשרד המשפטים תומכים, כאמור, בהצגת כל הדוח וכך גם גורמים במשרד לביטחון פנים. בשב"ס, לעומת זאת, חוששים כי הדוח יעסוק רק בסוגיית תפקוד השב"ס מול העצור זיגייר : "יש כאן בעיה ששירות ביתי הסוהר קיבל את העצור מגוף אחר ונאסר על השב"ס לתחקר או לנהל שיחות עם האיש. לא ברור האם הגורם שמסר אותו לשירות בתי הסוהר העביר מידע על הכוונה של זיגייר להתאבד והאם יש סיכון לאובדנות מצידו, מסביר הגורם הבכיר במערכת אכיפת החוק, "גם לא נמסר מידע על אישיותו של העצור ולכן לא נקבעה מידת הפיקוח שיש לנקוט מול העצור כדי למנוע ניסיון אובדני מצידו. במקרה הזה  האחריות אמורה ליפול על הגוף המשלח".

"אנחנו לא נסכים ששום בית הסוהר יהיה האחראי הבלעדי. יש צורך לבצע בדיקה מעמיקה בנושא אי אפשר להאשים את הש"ג ובמקרה הזה הש"ג לא יכולים להיות הסוהרים והקצינים של כלא איילון", מסכם גורם בכיר בשב"ס.
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פרשת בן זיגייר

כל הפרטים על פרשת בן זיגייר, הצעיר האוסטרלי שנטען כי פעל בשירות המוסד הישראלי והתאבד בעת שהוחזק בבידוד בכלא תחת זהות בדויה

לכל הכתבות של פרשת בן זיגייר

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים