היועמ"ש הורה לבצע בדיקה למכתב שנשלח נגד גדעון סער לפעילי ליכוד

עו"ד יהודה וינשטיין החליט לבצע בדיקה בפרשת המכתב האנונימיבו טענות על קשרים מיניים לכאורה של שר החינוך עם עובדת הנתונה למרותו. בסביבת סער אמרו כי מדובר במכתב מזוייף שנועד לפגוע בו רגע לפני חלוקת התיקים. הפרשה נחשפה לראשונה במוספשבת של מעריב

חור אוריאל ניזרי ועמרי מניב | 18/2/2013 18:36 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
היועץ המשפטי לממשלה עו"ד יהודה וינשטיין הורה לבצע בדיקה בנושא המכתב האנונימי שנשלח אל לשכת ראש הממשלה ואל חברי ליכוד ובו טענות על קשרים מיניים לכאורה של שר החינוך עם עובדת
גדעון סער. למרות ההכחשות תערך בדיקה
גדעון סער. למרות ההכחשות תערך בדיקה צילום: מוקי שוורץ
הנתונה למרותו. ההחלטה התקבלה לאחר שבימים האחרונים מאז פרסום המכתב החל גל של שמועות לגבי אמינות הדברים שנכתבו בו.

ידיעה הראשונה אודות המכתב שמעורר סערה גדולה במערכת הפוליטית פורסמה במוספשבת של מעריב בטור הפוליטי של שלום ירושלמי לפני כשבועיים.

בעקבות המכתב פנתה התנועה לאיכות השלטון בשבוע שעבר ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין, ולמפכ"ל המשטרה, רב ניצב יוחנן דנינו, בדרישה לחקור את מכתב התלונה שנשלח נגד השר.

במכתב שנשלח גם ללשכת ראש הממשלה נטען כי השר ביצע מעשים לא ראויים. המכתב החתום בראשי התיבות מ.כ., שמזדהה לכאורה כעובדת הכפופה לשר. היא  מפרטת בו התנהלות מינית ובעייתית של סער כלפיה. הכותבת מפרטת במכתב מעשים חמורים אחרים ותובעת מרה"מ נתניהו שלא ימנה את סער לשר החינוך גם בממשלתו הבאה.

העובדת הכחישה כי היא זו שכתבה ושלחה את המכתב ואמרה כי תוכן הדברים המובאים בו הוא שקרי, אולם לא פנתה למשטרה בטענה לזיוף. גם השר סער, שבסביבתו אמרו כי מדובר במכתב מזויף שהופץ בעיתוי הנוכחי כדי לפגוע בו רגע לפני חלוקת תיקי השרים, לא פנה עד לרגע זה למשטרה.

עותק של המכתב הגיע גם לידי התנועה לאיכות השלטון, וזו פנתה כאמור ליועץ המשפטי לממשלה ולמפכ"ל בדרישה לפתוח בחקירה סביב נסיבות המכתב. "מכתב התלונה נגד שר החינוך מחייב בירור וחקירה פלילית נחושה, ומהירה‭,"‬ נכתב במסגרת הדרישה לבחון "אם מדובר במסמך מזויף שנועד לפגוע בשר‭."‬

עוד נכתב כי "המכתב כולל שורה של טענות קשות וחמורות המעלות חשדות לכאורה להתנהלות בעלת אופי מיני של שר החינוך, ובחלקן מועלה אף חשד לכאורה לביצוע עבירה פלילית. אין ספק שאין להותיר חשדות ו/או האשמות שכאלה לנסר בחללו של עולם ויש לחקור אותן ולהוציא את האמת לאור".

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים