החל בשנת 2014: פורים – חג האביב

מחקר חדש של אונ' י-ם מגלה: הפעם הבאה בה פורים ייחגג כ"כ מוקדם בשנה תהיה בעוד 76 שנה. ההשלכות: ילדים יתחפשו רק בסוף חודש מרס

אלכס דורון | 19/2/2013 12:57 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: חג פורים
אמנם אנו נמצאים רק באמצע חודש פברואר, אבל רבים מאתנו כבר עסוקים בהכנות לפורים: מסכות, תחפושות ואוזני המן. הסיבה: השנה אנו חוגגים את פורים (24 בפברואר) ואת פסח (26 במרס) מוקדם מאוד בלוח השנה האזרחי. המצב הזה צפוי לחזור על עצמו רק בשנת 2089.

הפורים המוקדם ביותר
הפורים המוקדם ביותר צילום ארכיון: אדי ישראל
מחקר שביצע פרופ' אריאל כהן, מומחה ללוחות השנה מהמחלקה למדעי כדור הארץ באוניברסיטה העברית בירושלים, העלה כי כל חגי פורים ופסח ב-76 השנים הבאות יצוינו במועדים מאוחרים יותר על פי השנה הנוצרית. כך למשל כבר בשנה הבאה נחגוג את פורים ב-16 במרס ואת פסח ב-16 באפריל, כשהחורף הרחק מאחורינו - שלושה שבועות מאוחר יותר מהחגים השנה.

ב-2016, למשל, פורים יחול ב-24 במרס ופסח ב-23 באפריל, חודש מאוחר יותר מהשנה. למעט 2021 ו-2029, בכל השנים הבאות עד סוף המאה ה-21 נציין את פורים בחודש מרס ואת פסח בחודש אפריל.

"השנה לפי הלוח העברי ארוכה יותר בשיעור ממוצע של יממה אחת בכל 231 שנים, ולכן המועדים בו, דוגמת פורים ופסח, הולכים ומתרחקים יותר ויותר לתוך עונת האביב ולכיוון הקיץ", מסביר פרופ' כהן. הוא אף הציע לשר הפנים לשקול תיקון בשיטה המתמטית של הלוח העברי כדי שיתאים את עצמו טוב יותר ללוח עונות השנה, שכן "אחרת פסח לא יוכל עוד להיחשב לחג האביב".


היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים