יהדות התורה תודיע: פינויים תמורת ישיבות

המפלגה החרדית שוברת שמאלה על רקע הדרישה הגוברת לשוויון בנטל. גורם בסיעה: נראה לכולם כמה עולים המאחזים וההתנחלויות

ארי גלהר | 19/2/2013 9:45 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
בכירי יהדות התורה החלו לגבש מסמך עקרונות לקראת המשא ומתן הקואליציוני, שלפיו המפלגה תיתן לנתניהו אור ירוק לוויתורים מדיניים תמורת "שימור עולם הישיבות" ושמירת הסטטוס קוו בנושא הגיוס. מדובר בתפנית בעמדת המפלגה שעד כה נחשבה למחזיקה בעמדות ימניות בנושא המדיני.

ליצמן. במפלגה טוענים כי יחשפו מה עלות המאחזים
ליצמן. במפלגה טוענים כי יחשפו מה עלות המאחזים צילום ארכיון: פלאש 90
על פי ההבנות המתגבשות במפלגה, יהדות התורה תתמוך בשורת מהלכים מדיניים שעשוי נתניהו להוביל על רקע ביקורו הקרוב של נשיא ארצות הברית ברק אובמה. על פי גורם במפלגה, יהדות התורה תתמוך בפינוי יישובים מבודדים, תסכים להקפאת בנייה בהתנחלויות מחוץ לגושי ההתיישבות, תצביע בעד הפסקת תקציבים להתנחלויות ותתחייב לאי הרחבת הגושים הגדולים.

במפלגה, כך לדברי אותו גורם, לא מוכנים לעבור בשתיקה על ההאשמות בנוגע לתקציבים הגבוהים שעוברים לציבור החרדי, ובקרוב יחשפו כמה כסף עולה להחזיק את ההתנחלויות ואת המאחזים המבודדים ביהודה ושומרון.

מסמך העקרונות התגבש גם לאור אי ההצלחה בשבירת הברית בין יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט לבין יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, מה שיוצר חשש לאימוץ מתווה להגברת השוויון בנטל על ידי הקואליציה.

אתמול ערך בנט סיור בישיבות חרדיות

ואמר: "כולם מדברים ומדברים, אבל הדבר הראשון שצריך לעשות זה להכיר. את עולם התורה של הציונות הדתית אני כבר מכיר. את החרדי לא".

בסיום הביקור הוסיף בנט: "החרדים הם לא אויב ולא יריב. לימוד תורה הוא אינטרס של עם ישראל ממש כמו יישוב הנגב והגליל. אנשים לא יודעים, אבל ללמוד תורה זה דבר קשה וגם הוא נשיאה בנטל". עם זאת, בנט טען כי ניתן לשלב את לימוד התורה עם שירות צבאי ויש לקדם את השוויון בנטל הביטחוני.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים