לבני מצטרפת לקואליציה: תכהן כשרת המשפטים

יו"ר "התנועה" ציפי לבני ורה"מ בנימין נתניהו צפויים הערב ב-20:00 לצאת בהודעה משותפת על הצטרפות "התנועה" לקואליציה. לפי ההסכם הקואליציוני שהושג בין השניים, תכהן לבני כשרת המשפטים בממשלה, ו"התנועה" תקבל גם את תיק הגנת הסביבה

זאב קם וסופיה רון מוריה | 19/2/2013 18:12 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר "התנועה" ציפי ליבני הגיעו להסכם קואליציוני בין שתי המפלגות. הערב, בשעה 20:00, צפויים השניים לצאת בהודעה משותפת לתקשורת, על הצטרפותה של התנועה לקואליציית נתניהו.
 
ציפי לבני במהלך מסע הבחירות
ציפי לבני במהלך מסע הבחירות צילום: יוסי אלוני

לפי ההסכם שהושג, תכהן ציפי ליבני כשרת המשפטים, וחבר כנסת נוסף מ"התנועה" יכהן כשר להגנת הסביבה. ביום-יומיים הקרובים יוחלט מי יקבל את תיק הסביבה: עמיר פרץ או עמרם מצנע. מחר תיפגש לבני עם השניים.

עם זאת, גורמים בתנועה טוענים שסיכוייו של פרץ גבוהים יותר לקבלת תפקיד השר, ואילו עמרם מצנע לא יקבל תיק וישמש כיושב ראש ועדה בכנסת. זאת למרות שמצנע הוא מספר 2 ברשימת "התנועה", בעוד פרץ הוא מספר 3.

כבר אתמול טענו גורמים בכירים בליכוד כי הושגו הבנות בעל פה מול "התנועה", וכי חסרה רק החתימה הפורמלית על ההסכם. על פי הסיכום שהושג, לבני גם תקבל על עצמה את האחריות למו"מ המדיני.


זהבה גלאון: "סטירת לחי למצביעי המרכז-שמאל"

ראשת מרצ, ח"כ זהבה גלאון, ביקרה בחריפות את כניסתה של מפלגת "התנועה" לממשלה: "כניסתה של לבני לממשלת נתניהו היא סטירת לחי למצביעי המרכז-שמאל, שנתנו את קולם ללבני, כי חשבו שהיא תקדם הסדר מדיני וגילו היום שגנבו להם את הקול והעבירו אותו לימין".

גלאון הוסיפה כי "לבני לקחה את הקול של מצביעי השמאל ב-2009 ולא הקימה ממשלה, וב-2013 חירבה את האפשרות להקים ממשלת מרכז- שמאל. דיבורי השלום של לבני היו סיסמת בחירות ריקה מתוכן. לבני בחרה באופן מודע להכנס לממשלת הקפאון של נתניהו, תוך הצדקה שהיא תקדם תהליך מדיני אך ברור שזו תהיה ממשלה של דריכה במקום. לבני נכנסת לממשלת נתניהו שתעשה אולי תהליך, אבל לא תעשה שלום".

גלאון ופרץ בכנס באוניברסיטת ת
גלאון ופרץ בכנס באוניברסיטת ת"א צילום: ראובן קסטרו

תנועת "עורו", המובילה קמפיין לצמצום מספר השרים בממשלה, מתחה ביקורת נוקבת על ההסכם הקואליציוני של מפלגת הליכוד-ביתנו עם "התנועה". לדברי תנועת עורו, ההסכם המושתת על יחס לפיו עבור כל שלושה חברי כנסת נבחרים מתמנה שר אחד, "מסמן מגמה המובילה אותנו פעם נוספת אל הקמת ממשלה מנופחת אשר תבזבז את כספי הציבור של משלם המסים הישראלי".

בתנועה אמרו: "מתברר כי לא בכדי סירבה יו"ר "התנועה" ציפי לבני להיענות לבקשת תנועת "עורו" והתנועה לאיכות השלטון להתחייב כי תפעל למען צמצום הממשלה והגיבה לאקונית כי הנושא יידון במסגרת המו"מ הקואליציוני".

"על הציבור הישראלי לקום ולמחות נגד מהלכים דוגמת אלה, שמובילים את ישראל להקמת אחת הממשלות הגדולות והיקרות בעולם המערבי. על נבחרי הציבור להאזין לרצון הציבור ולפעול להקמת ממשלה שתמנה לא יותר מ-18 שרים".

לדברי חברי התנועה, "אם כך נראה ההסכם הקואליציוני הראשון שנחתם, עלינו כציבור לדאוג כיצד יראו ההסכמים הבאים, בהם יהיה נתון ראש הממשלה ללחצים פוליטיים הולכים וגוברים".

בהכנת הידיעה השתתף אריק בנדר

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

באיזו מידה תורם תוכן הכתבה לדמוקרטיה?

לא תורם כלל
1 2 3 4 5
תורם רבות
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים