ציניות פוליטית

ציפי לבני הבינה שלא תצליח להכות שורש באופוזיציה. לכן היא בעטה בכל המוסכמות והערכים ונכנסה לממשלה בה התחייבה לא לשבת לעולם

שלום ירושלמי | 20/2/2013 8:27 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר RSS
ציפי לבני פנתה כה וכה וראתה שאין לה מפלגה אמיתית, אין לה אנשים בעלי רקע משותף, אין לה תנועה עם מסורת ואין תקווה להכות שורש עם הישג של שישה מנדטים בבחירות. לבני הבינה שכל העסק יתפזר לה באופוזיציה בתוך ימים או חודשים, ולכן החליטה לחטוף את מה שיש, לבעוט בכל העקרונות, בכל הערכים, בכל המוסכמות שעליה חינכה דור של טיפשים שהאמינו לה, ולהיכנס פנימה לממשלה בראשות בנימין נתניהו, מי שחבריה התחייבו שלא יישבו איתו לעולם.

אין גבול כנראה לציניות הפוליטית. שלוש שנים זעקה לבני נגד האסון שנתניהו מביא על המדינה וסירבה להצטרף לממשלתו. רק לפני חודשיים היא חיזרה אחרי אהוד אולמרט כדי שירוץ ויהיה אלטרנטיבה לנתניהו שמסכן את עתיד ילדינו. עכשיו היא בפנים, למרות ששום דבר לא השתנה, למעט העובדה שנתניהו והליכוד-ביתנו הפכו קיצונים פי כמה, אחרי שליברמן הצטרף, דנון וחוטובלי זינקו לראש הרשימה ובגין, מרידור, מיכאל איתן וכרמל שאמה הכהן עפו החוצה.

ולא רק לבני בהסכם הבזוי הזה. עמיר פרץ, מספר שלוש בתנועה של לבני פרש ממפלגת העבודה מכיוון שחשש לדבריו כי שלי יחימוביץ' תחבור לממשלת נתניהו. בראיונות שנעשו עמו התחייב פרץ ש"התנועה שלנו לא תשב בממשלת נתניהו, נקודה". עכשיו הוא רץ לקריית הממשלה בכול הכוח הזו ובדרך מתגושש עם עמרם מצנע איש השמאל המובהק, שגם הוא רוצה להיות שר בממשלת הימין של נתניהו וליברמן. איך אמרה פעם לבני? נפלא.
עוד חצי קומה לממשלה

האם ישתנה משהו? האם לבני, שרת המשפטים החדשה, תביא לסיום הסכסוך כפי שהבטיחה אתמול במחיצת נתניהו? שטויות. נתניהו הקים צוות מדיני והיא תישא ותיתן מול הפלסטינים, ותציג את מרכולתה בפני הצוות. בימי אולמרט לבני עשתה את אותו הדבר, אבל בפעם ההיא כשרת חוץ.

הצדדים רשמו אינספור ניירות עמדה ונקודות דיון. הם לא רשמו שום התקדמות. אגב, לבני הייתה יכולה להיות בימים אלה ממש ראש ממשלה, ולא גלגל חמישי בממשלה, בתוקף הסכם רוטציה שהוצע לה בתחילת 2009, אבל היא סירבה לקבלו.

נתניהו עשה מבחינתו צעד חשוב. הוא בנה עוד חצי קומה לממשלה החדשה שלו, ויכול להציג את לבני שוחרת השלום בפני הנשיא אובמה בחודש הבא. עכשיו הוא יצרף את המפלגות החרדיות ואת שאול מופז, והנה יש לו 57 חברי כנסת. עם הנדוניה הזו הוא יבוא ליאיר לפיד ונפתלי בנט ויציע גם להם להצטרף. אם שניהם יחזיקו בברית הזוגיות ולא יפרקו אותה, ימשיך נתניהו לעבוד בכול הכוח על יחימוביץ' ומפלגת העבודה ויציע להם עולם ומלואו.ומי צריך להיות מוטרד בגלל ההצטרפות החדשה הזו? השר הפופולרי גלעד ארדן. ארדן חשב להיות שר להגנת הסביבה ולקבל גם את התשתיות, ובא פרץ ולקח לו את התיק. הציעו לו להיות שר משפטים, ולבני חטפה את המשרד לפניו. ארדן לא יישאר חסר כל, רק קצת במתח.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

שלום ירושלמי

צילום: .

פרשן פוליטי ב"מעריב", נשוי ואב לשלושה, תושב ירושלים. בוגר האוניברסיטה העברית במדע המדינה. מרצה על פוליטיקה בארץ. אוהד הפועל י-ם בכדורסל

לכל הטורים של שלום ירושלמי

עוד ב''דעות''

כותרות קודמות
כותרות נוספות

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים