ישראל ערכה הבוקר בפעם הראשונה ניסוי מוצלח בטיל חץ 3

טיל החץ 3 נחשב למתקדם ביותר במערך ההגנה של ישראל. הוא בעל טווחי יירוט גדולים ומסוגל לפגוע ישירות בטילים בעלי ראשי קרב בלתי קונבנציונליים. גורם שנכח בניסוי "כל המטרות הושגו הזמן שלקח לנו להגיע ליירוט הראשון הוא קצר להפליא"

אחיקם משה דוד | 25/2/2013 8:56 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: טיל חץ 3
עוד התקדמות בפיתוח טיל החץ 3: משרד הביטחון ערך הבוקר ניסוי טיסה מוצלח של הטיל המיירט חץ 3 בפעם הראשונה. טיל חץ 3 נחשב לטיל המתקדם ביותר במערך ההגנה מפני טילים של ישראל וייחודו בטווחי היירוט הגדולים שלו וביכולתו לפגוע ישירות בטיל מחוץ לאטמוספירה, גם בטילים החמושים בראשי קרב בלתי קונבציונאלים.

- משרד הביטחון: ניסוי נערך במרכיבי מערכת החץ

- ניסוי יירוט מוצלח במערכת "שרביט קסמים"

מערכת החץ 3 מקנה שכבת הגנה נוספת מפני טילים לישראל בתוכנית הכוללת של מערכת הביטחון לכיסוי שמי ישראל מפני טילים הן מטווחים קצרים, כמו סוללת כיפת ברזל, והם מטילים ארוכי טווח ע"י מערכות יירוט נוספות כמו "שרביט קסמים" ומערך טילי החץ לטווחים השונים.המערכת עדיין לא מבצעית והיא תהפוך לכזאת רק בעוד מספר שנים, לאחר סדרת ניסויים נוספת.

גורם במשרד הביטחון שנכח בניסוי אמר היום כי "הייתה השתהות רבה מהניסוי, כל המטרות הושגו ללא יוצא מן הכלל. הזמן שלקח לנו להגיע ליירוט הראשון הוא קצר להפליא".

דקות מעטות לפני השעה 8 בבוקר יצא לדרך הניסוי, שנדחה בחודשים האחרונים לצורך בדיקות נוספות שנערכו לטיל המיירט. הטיל המריא משדה הניסויים של משרד הביטחון על שפת הים התיכון לכיוון מערב, הגביר מהירות וחצה גובה של מאה ק"מ ואז החל לבצע סדרת תמרונים בחלל שכללו מעקב אחרי אובייקטים שונים שהוגדרו מראש על ידי מתכנני הניסוי.

לאחר מכן טיפס הטיל לגובה רב עוד יותר ולאחר כשש דקות סיים את משימותיו לקול תשואות אנשי מערכת הביטחון שצפו מהקרקע במעופו. גם צוותים אמריקאים ששותפים עם ישראל בפיתוח מערכת החץ התרשמו מאד מהניסוי המוצלח.

במערכת הביטחון סירבו לומר מתי הטיל תיכנס לפעילות מבצעית והדבר יקרה לאחר סדרת ניסויים נוספת שתיערך בשנים הקרובות ובסיומה אמורה ישראל להיות מוגנת מטילים ארוכי טווח.  
 

 
התמודדות עם איומים עתידיים

הבוקר, כאמור, נערך בפעם הראשונה ניסוי מוצלח בטיל המיירט של החץ 3 ע"י מנהלת "חומה", הפועלת במסגרת המנהל למחקר, פיתוח אמל"ח ותשתית טכנולוגית (מפא"ת) של משרד הביטחון הישראלי, יחד עם הסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים (MDA) הניסוי בוצע ע"י משרד הביטחון בשדה במרכז הארץ.

בניסוי נבחנו, לראשונה, היכולות והביצועים של מערכת "חץ 3". יכולות אלה, אומרים הבוקר במשרד הביטחון, יאפשרו למרכיבים הקיימים של מערכת נשק "חץ" המבצעית כיום, להתמודד ביעילות רבה יותר עם איומים עתידיים על ישראל.


בניסוי השתתפו נציגי משרד הביטחון הישראלי וחיל האוויר הישראלי וכן נציגי משרד ההגנה האמריקאי והתעשיות המעורבות בפיתוח מערכת הנשק. הקבלן הראשי לפיתוח מערכת הנשק ומיירטי משפחת ה"חץ" הינו מפעל מל"מ של התעשייה האווירית, אשר פועל בשיתוף חברת בואינג. 

שר הביטחון, אהוד ברק בירך הבוקר את עובדי מפא"ת במשרד הביטחון ואת אנשי התעשיות הביטחוניות על הצלחת הניסוי במערכת חץ 3: "מדובר באבן דרך חשובה למערכת ההגנה הרב שכבתית של מדינת ישראל הכוללת את כיפת ברזל, שרביט קסמים, חץ 2 וחץ 3". 

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים