תקרית אלימה בירושלים: צעירות יהודיות הכו ערבייה בתחנת רכבת

האישה עמדה בתחנה בשכונת קריית משה בבירה, כשלפתע החלו מספר צעירות שעברו במקום להכות אותה נמרצות ואף הסירו ממנה את כיסוי הראש. עדת ראייה סיפרה ל-nrg: "הצעירים היו שתויים והקב"ט צפה בתקרית בחיוך ולא התערב"

יוסי אלי | 26/2/2013 14:57 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תקיפות הערבים בבירה נמשכות: לטענת עוברי אורח, קבוצת נשים יהודיות תקפה אתמול (ב') אישה ערבייה שעמדה בתחנת הרכבת הקלה בקריית משה בירושלים. לדברי העדים, האישה ניסתה להתנגד, אולם הצעירות תקפו אותה שוב ושוב ואף הצליחו להוריד ממנה את כיסוי הראש. בעקבות הפרסום ב-nrg מעריב, המשטרה פתחה בחקירת המקרה.
תיעוד התקיפה
תיעוד התקיפה צילום: דורית יורדן דותן


המקרה התרחש כאמור אתמול בסביבות השעה שלוש אחר הצהריים, כאשר לדברי עדת ראייה, צעירה דתייה שחלפה בתחנת הרכבת הקלה נתנה לפתע אגרוף לאישה שהמתינה במקום. לטענת העדה, חברותיה של היהודיה מיד חשו לעזרתה והחלו להכות אותה נמרצות ואף הדפו אותה לעבר קיר התחנה.

עדת ראייה שחלפה במקום ואף צילמה את הנעשה סיפרה ל-nrg מעריב: "היו שם בערך 100 חרדים ובחורי ישיבה שיצאו מהרכבת הקלה וראו אישה ערבייה עם גבר מבוגר, התפתח שם ויכוח וצעקות, ואני לא יודעת מה היה תוכן הדברים כולם התנפלו עליה".

לדברי עדת הראייה,  פעילת השלום דורית יורדן דותן, קצין הביטחון של עיריית ירושלים,  שעובד בתוואי הרכבת הקלה, צפה באירוע ונראה מחייך. "זה היה פשוט נורא", תיארה.

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה כי "המקרה המדובר לא התרחש בתוך הרכבת אלא ברחוב. מאבטח של  הרכבת הקלה ששהה בסמוך דיווח מיידית על האירוע, שהסתיים תוך שניות ספורות". עוד הוסיפו בעירייה כי "יש לפנות למשטרה בנושא".

דותן סיפרה עוד כי כאשר הגיעה הרכבת לתחנה והחלה לנסוע, חבורת הצעירים עזבו את המקום. "האישה הערבייה הייתה נרגשת מאוד", ציינה. "הצעירים שתו הרבה יין בגלל פורים והצעקות נשמעו לכל עבר. האישה ניסתה להלחם בהם אך הם צעקו עליה שלא תעז לגעת ביהודים והמשיכו להכותה".

עדת הראייה הוסיפה כי להוציא אדם מבוגר שהיה יחד עם האישה שהותקפה וניסה לעזור לה, תושבים רבים עמדו מנגד ולא חשו לעזרת המותקפת. "האדם שהיה איתה עמד חסר אונים ולא ידע כיצד להפסיק את התקיפה", ציינה והוסיפה כי "בכל אותה העת, עמד וחייך איש הביטחון במקום ואפילו לא ניסה להפריד".

בעקבות הפרסום ב-nrg מעריב אמר ח"כ עיסאוי פריג' (מרצ): "אם נכון הדבר, ואנו עדים למתקפה גזענית נוספת כנגד אזרחית ערבייה, כל אזרח במדינת ישראל, יהודי או ערבי, צריך לפחד. למה הופכת מדינת ישראל? אישה מותקפת לאור יום ואיש לא מתערב ולא בא לעזרתה?".

פריג' הוסיף: "מקוממת במיוחד היא מדיניות השתיקה שמובילים ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החינוך גדעון סער, שלא יוצאים בצורה ברורה כנגד תופעות מחרידות כאלה. שתיקה כמוה כמתן הרשאה ורוח גבית לנגע האלימות והגזענות שמתפשט בחברה הישראלית".

גם ח"כ אחמד טיבי (רע"ם תע"ל) הגיב לפרסום הפרשה. לדבריו, "ריבוי תקיפות ערבים על רקע לאומי לאחרונה הוא סימפטום של חברה געזנית ובלתי סובלנית. לא מדובר בשתיינים אלא בחוליגנים גזעניים שהשטרה חייבת לעצור ולהעמיד לדין" . לטענתו, התנהגות קצין הבטחון היא חלק מהבעיה ולכן הוא חייב להיחקר.

בהכנת הידיעה השתתף אריק בנדר

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

באיזו מידה תורם תוכן הכתבה לדמוקרטיה?

לא תורם כלל
1 2 3 4 5
תורם רבות

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...