דנינו: "המסמך נגד גדעון סער מזויף"

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, אישר הערב (ג') כי אין חשד לפלילים מצידו של שר החינוך גדעון סער, והמכתב עם החשדות לעברות בעלות אופי מיני שנשלח כנגד השר סהר, בין היתר לרה"מ, מזויף

חור אוריאל ניזרי | 26/2/2013 21:40 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, אישר הערב (ג') כי אין חשד לפלילים מצידו של שר החינוך גדעון סער, והמכתב עם החשדות לעברות בעלות אופי מיני שנשלח כנגד השר סער, בין היתר לראש הממשלה, מזויף.  
 
גדעון סער באירוע שבתרבות. אין חשד לפלילים
גדעון סער באירוע שבתרבות. אין חשד לפלילים צילום: באדיבות שבתרבות באר שבע

 "הבדיקה עד כה העלתה שהמסמך בוודאות מזויף" אמר המפכ"ל וציין כי "אנחנו נצטרך להמשיך ולראות, יש לנו עוד כמה פעולות לעשות". לדבריו: "נמתין להכרעתו של היועץ המשפטי לממשלה".

התייחסות דנינו לפרשה התרחשה במהלך כנס שאירח מחוז תל אביב והמרכז בלשכת עורכי הדין, ברשותו עו"ד אפי נוה, ובמהלך כינוס פרלמנט בו ארח עו"ד דב וייסגלס, את מפכ"ל משטרת ישראל, רב ניצב יוחנן דנינו, לשיחה בנושא "המשטרה בשירות החוק". המפכ"ל דנינו אמר עוד כי "יש עוד פעולות לעשות. נחזור ליועץ המשפטי ומי שמחליט על פתיחה בחקירה נגד שרים זה היועץ המשפטי לממשלה".

הרקע לפרשה החל כאשר לאחרונה נשלחו למספר גורמים וביניהם ראש הממשלה בנימין נתניהו, מכתב אנונימי המפרט שורת תלונות נגד שר החינוך גדעון סער. המכתב, שחלק מתוכנו פורסם גם בכלי התקשורת, כולל שורה של טענות קשות וחמורות המעלות חשדות לכאורה להתנהלות בעלת אופי מיני של שר החינוך, ובחלקן מעלות אף חשד לכאורה לביצוע עבירה פלילית.

לפני מספר ימים הודיעו משרד המשפטים שקיבל פניה שהגיעה ליועמ"ש לממשלה ולמפכ"ל המשטרה, באשר למכתב שהעלה טענות נגד השר גדעון סער והופץ לגורמים רבים ושהועלו ספקות לגבי אמינותו. היועמ"ש הורה, לאחר היוועצות משותפת, לקיים בדיקה ראשונית של המכתב, לרבות שאלת אמיתותו ונסיבות כתיבתו, באמצעות משטרת ישראל.

בדיקה זו טרם נסתיימה. במשטרה ביקשו לציין עוד, כי בניגוד לפרסומים, היועמ"ש לממשלה לא נדרש ולא התבקש להידרש לסוגיית מינויו של מר סער לתפקיד שר בממשלה הבאה.נוכח הטענות החמורות שהועלו במכתב שהתברר כעת כמזויף, פנתה התנועה לאיכות השלטון ליועמ"ש ולמפכ"ל המשטרה בדרישה לפתוח בחקירה פלילית בנוגע לתוכן המכתב, ובפרט בנוגע לשאלת אמיתותו ונסיבות כתיבתו, זאת מאחר ומדובר באישיות ציבורית כה בכירה: "אין כלל ספק שאין להותיר חשדות ו/או האשמות שכאלה לנסר בחללו של עולם ויש לחקור אותן עד תום ולהוציא את האמת לאור" נאמר בפנייה.

בתגובה לדבריו של המפכ"ל דנינו מסרה התנועה לאיכות השלטון כי היא מברכת את המשטרה, שפעלה באופן מהיר ונחוש בחקירת זיוף המכתב בעניינו של שר החינוך. עם זאת התנועה לאיכות השלטון מקווה כי המשטרה תמשיך ותפעל למיצוי הדין עם האחראים לזיוף המכתב ובכך וקדמו את מיגור תופעת המכתבים המזויפים שנועדו לפגוע בשירות הציבורי.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

באיזו מידה תורם תוכן הכתבה לדמוקרטיה?

לא תורם כלל
1 2 3 4 5
תורם רבות
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים