רצח והתאבדות בקריות: גופה נמצאה ירויה בבניין משרדים

אזרחים שהמתינו למעלית בבניין משרדים, שמעו קול נפץ. כשהגיעה המעלית הם מצאו בה גופת גבר ירוי, אך ללא רמז ליורה או לכלי הנשק. כעבור מספר שעות נמצאה גופת גבר כשהוא ירוי וישוב בתוך אוטו בקריית אתא. המשטרה קישרה בין המקרים

יונתן הללי | 4/3/2013 18:57 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
(עדכון: 21:35)

חשד לרצח והתאבדות בקריות. זירת הפשע: מעלית בבניין משרדים. הרוצח זוהה במצלמות האבטחה, אך ירה בעצמו בעת שהמשטרה התקרבה לרכבו.
 
רצח בקריות
רצח בקריות צילום: 0404

התפתחות דרמטית בחקירת הרצח בקרית חיים: הגבר שנמצא ירוי במכוניתו בקרית אתא לפנות ערב, הוא ככל הנראה האיש שביצע את הרצח כמה שעות קודם לכן של גבר בן 52 מקרית ים.

כמו כן, המשטרה בודקת קשר בין הרצח וההתאבדות לפנות ערב לבין רצח בני הזוג בקרית שמואל. מחקירה ראשונית מתברר כי הזוג שנמצאו דקורים בקריית שמואל התגורר בדירה של החשוד ברצח בצהריים. המשטרה בודקת חשד שהאיש שירה לפנות ערב בגבר במעלית דקר גם את שני הזוג ואז התאבד.

אחר הצהריים הגיעו יחד הנרצח במעלית והחשוד ברצח לחנות למכירת ציוד ספרות באזור התעשייה של קריית חיים. במעלית התבצע הרצח, אך לא ברור אם ביציאתם או בכניסתם למקום.

הרוצח נמלט עם רכבו של הנרצח. חוקרי הימ"ר הגיעו לזירה ובאמצעות מצלמות האבטחה זיהו את החשוד ברצח. הם ראו שהוא נמלט עם הרכב של הנרצח. הם החלו בחיפושים אחריו, וכמה שעות לאחר הרצח שוטרים זיהו את הרכב. כשהשוטרים התקרבו לרכב ירה החשוד בעצמו.

נצ"מ אילן סרדל, מפקד תחנת זבולון, אמר כי תוך זמן קצר, נוצר קצה חוט שהוביל את החוקרים לחשוד ברצח והחלו סריקות אחר המכונית ואחריו. כמה שעות לאחר מכן, אכן אותר הרכב. נצ"מ סרדל אישר כי כשהשוטרים הגיעו אליו הוא היה ככל הנראה בחיים. לחוקרים אין קצה חוט כרגע לגבי המניע, ולא ברור הקשר בין שני האישים.
גופה במעלית

בשעות אחר הצהריים דיווחו אזרחים כי שמעו קול נפץ מבניין משרדים. כוחות משטרה גדולים שהגיעו לזירה מצאו גופת גבר בן 52 שרועה ללא רוח חיים בתוך מעלית.

הגופה התגלתה בבניין משרדים ברחוב חלוצי התעשייה בצ'ק פוסט במפרץ חיפה. צוותי מד"א שהוזעקו למקום קבעו מיד את מותו של האיש, תושב קרית ים בן 52. הנרצח היה בעל עסק, ולא היה מוכר למשטרה.


מעלית
מעלית  צילום: רענן כהן

מחקירה ראשונית של המשטרה ומגביית עדויות מחבריו, עולה כי איש מחבריו של הנרצח לא ידע על מישהו שרצה להתנכל לו. עוד מתברר כי לא נמצאו עדי ראיה לרצח, וכי כוחות ההצלה הגיעו לזירה לאחר שאזרחים שהמתינו למעלית בבניין המשרדים שמעו את קול הנפץ וגילו את הגופה במעלית.

החשד לרצח עלה מיד, מכיוון שכלי הנשק ממנו נורה האיש לא נמצא. החקירה הועברה ליחידה המרכזית במחוז חוף. מפקד היחידה, ניצב משנה אלי אסייג, אישר כי הנרצח אינו מוכר למשטרה וקיימת סבירות גבוהה שמדובר ברצח. "אנחנו בתחילת החקירה וכרגע אין יותר מדי פרטים", אמר נצ"מ אסייג.

על פי הערכה ראשונית של החוקרים, הנרצח הגיע לבניין שבו מצא את מותו כדי לקנות מוצרים לבית העסק שלו. אחד מחבריו סיפר: "מדובר באדם ישר ונעים שאיש לא חיפש אותו - בטח לא לרצוח אותו". חבר אחר סיפר כי הוא עסק במהלך השבוע בחלוקת מצרכים לנזקקים "ולכן כל קשר בינו לבין הפלילים נראה מוזר ולא הגיוני".

אנשי מד"א שהגיעו למקום דיווחו כי הנרצח איבד דם רב מפצעי ירי בפלג גופו העליון. "כשהגענו מצבו של האיש היה אנוש וזמן קצר לאחר מכן נקבע מותו", סיפרו.

בתוך כך, ברחוב משאבי שדה בקרית אתא נמצא גבר ללא רוח חיים כשהוא ירוי וישוב בתוך מכונית. חוקרי ימ"ר חוף מעריכים כי הגבר שנמצא ירוי במכוניתו בקרית אתא, הוא ככל הנראה האיש שביצע את הרצח כמה שעות קודם לכן של גבר בן 52 מקרית ים.

החוקרים קישרו בין המקרים לאחר שבדקו את הזירה ברכב בקריית אתא, שבתחילה נחשדה כזירת התאבדות. גורם משטרתי בכיר ביותר אמר כי כל הסימנים מראים כי האיש שנמצא ירוי במכוניתו שם קץ לחייו אחרי שהכלי נשק שבעזרתו ירה בעצמו היה זה שירה בנרצח בקרית חיים.

מסתמן כי ההתאבדות אירעה לאחר שהחשוד ברצח הבחין כי המשטרה בעקבותיו. ככל הנראה, הגבר שם קץ לחייו רגע לפני שהגיעו אליו.

כמו כן, מקרה שנחשב בהתחלה רצח והתאבדות נוספים בקריית שמואל, קושר גם הוא לפרשה, כשהתגלה כי בני הזוג שנמצאו דקורים במרחב כקילומטר ממקום התאבדות החשוד ברצח, מתגוררים בדירה שלו.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

באיזו מידה תורם תוכן הכתבה לדמוקרטיה?

לא תורם כלל
1 2 3 4 5
תורם רבות
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים