צפו: סגן אלוף רוקד לצלילי הגאנגם סטייל

בניגוד להנחיות צה"ל, בסרטון חדש, שעלה לרשת ע"י רע"ן פרט בחיל הים והופץ בקרב אנשי החיל, הוא נראה רוקד עם חיילותיו לצלילי הלהיט

יוחאי עופר | 5/3/2013 16:20 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
בעוד בצה"ל מנסים להילחם בתופעת סרטוני החיילים הרוקדים ברשת, בימים האחרונים עלתה לאינטרנט הפקה צבאית חדשה בכיכובו של קצין בכיר. הסרטון התורן, בו רוקדים ראש ענף פרט בחיל הים וחיילות תחת פיקודו לצלילי השיר "גאנגם סטייל", מופץ בין אנשי החיל בכל הזמנים.
הסרטון, שנראה כי הופק בקפידה ובהשקעה כספית לא מבוטלת, צולם במוזיאון חיל הים בחיפה וזכה לכותרת "נהנים במוזיאיון חיל הים". מלבד אתר יו-טיוב, בו זכה הסרטון לכמה עשרות צפיות בלבד בשלב זה, העלה הקצין את הסרטון גם בדף הפייסבוק שלו וזכה למחמאות בקרב חבריו.

בראשית הסרטון מופיע הקצין, סגן אלוף רביב הדר המכהן כראש ענף פרט במספן כוח אדם, עם משקפי שמש לעיניו ולכל אורך הריקוד ניתן לראות אותו לצד החיילות וחיילים נוספים שמשרתים תחת פיקודו באופן שוטף.

מתכנני ההפקה לא צילמו את ריקוד הלהיט הקוראיני בשטח בסיס החיל בכוונה תחילה. "הם ידעו שזה עלול לעורר רעש אם יהיו במדים או יצלמו את הריקוד בשטח אחד הבסיסים", סיפר גורם שידע על הכנת הסרטון שצולם לקראת פורים. "אז הם בחרו לצלם במוזיאון חיל הים".

צה"ל כאמור מנהל מלחמת חורמה לאחרונה בתופעת העלאת סרטונים דומים לרשת ומספר לא מבוטל של חיילים נכלאו ונענשו לאחר שהיו מעורבים בהפצת חומר מסוג זה. כמו כן, כחלק מהניסיונות למנוע פרסומים דומים מתקיימות פעילויות הסברה, במטרה לצמצם התרחבותם של אירועים כאלה.
"אפשר לחשוב שנגמרו הבעיות של צה"ל"

לפני כשנה לוחמי צנחנים הודרו מתרגיל צניחה חטיבתי לאחר שהעלו סרטון דומה לאינטרנט, ובמקום אימון הצניחה נשלחו החיילים לבצע עבודות רס"ר. לפני כעשרה ימים פורסם ב-nrg מעריב כי מפקד גדוד בתותחנים שלח למאסר חייל וקצין שהיו מעורבים בהפקת סרטון בו נראו לוחמים מבצעים גרסה צבאית לריקוד ה"הארלם שיייק" הנפוץ.

החייל שצילם את הסרטון נידון ל-14 ימי מחבוש, ואילו מפקד המחלקה שאישר את העלאת הסרט לרשת לאחר שצפה בו, נידון ל-21 ימי מחבוש והודח מתפקידו.

בסרטון נראה חייל רוקד בעוד חבריו עסוקים בעבודה על תותח מתנייע, וכמה שניות לאחר מכן נכנסים חיילים נוספים. לאחר שכבר זכה לצפיות רבות, הוסר הסרטון בהוראת מפקד הגדוד, וחייליו תהו על ההחלטה."הוא חטף קריזה כששמע שכולם מדברים על הסרטון, והחליט להעניש בחומרה את החבר ואת המפקד שלנו", סיפרו החיילים. "אפשר לחשוב שנגמרו הבעיות של צה"ל ושזה הדבר שהכי דחוף לטפל בו.

"לא עברנו על שום חוק ואפילו הראינו את הסרטון לקצינים לפני שהעלנו אותו לרשת, כדי לקבל אישור ולוודא שאין בו שום עבירה של ביטחון שדה. אפשר לחשוב שבכל יום מוצג בעולם סרטון חיובי על צה"ל".

צילום: מתוך יו-טיוב
החיילות בפעולה צילום: מתוך יו-טיוב
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים