ביש עתיד דורשים: תחבורה ציבורית בשבת

במפלגתו של לפיד לא מסתפקים בשיוויון בנטל והעלו גם דרישה להנהגת תחבורה ציבורית בימי שבת והקלות בגיור

זאב קם | 6/3/2013 7:21 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
1. שינוי דרמטי

עד היום ההנחה היתה שהמחלוקת המרכזית במו"מ הקואליציוני, בנוגע לנושאי דת ומדינה, התמקדה בנושא השוויון בנטל ובשאלת גיוס החרדים. עכשיו מתברר כי בעוד שנושא הגיוס נראה בדרך לפתרון, ביש עתיד מציבים דרישה נוספת ומשמעותית לא פחות: שינוי דרמטי של הסטטוס קוו בענייני דת ומדינה, לפיו מתנהלת המדינה בעשרות השנים האחרונות.

בין יתר הדרישות בהקשר הזה ניתן למנות את נושא התחבורה הציבורית בשבת. גורמים בכירים ביש עתיד אמרו אמש כי המפלגה דורשת לאפשר פעילות של תחבורה ציבורית בשבת, אם כי מצומצמת בהשוואה לאמצע השבוע, במטרה לתת מענה לאלו המעוניינים בכך.דרישה מסקרנת נוספת עוסקת בנושא הנישואים האזרחיים, ועל פיה מבקשת המפלגה להתיר נישואים כאלו למי שמוגדר על פי ההלכה כ"פסול חיתון". שתי דרישות נוספות בהקשר הזה הן הקלות בתהליך הגיור, ושינויים בהתנהלות מערכת הרבנות הראשית. נכון לכתיבת שורות אלו לא הושגו הסכמות בכל הנושאים המוזכרים בין הליכוד-ביתנו ויש עתיד, אך השיחות נמשכות.

2. לילות לבנים

למרות שעדיין ישנן נקודות מחלוקת על שולחן המו"מ, גורמים בכירים בצוות המו"מ של הליכוד-ביתנו אמרו אמש כי מתנהל מאמץ משמעותי להגביר את קצב המגעים, במטרה לחתום על ההסכמים מול הבית היהודי ויש עתיד כבר בסוף השבוע.

אותם גורמים הוסיפו כי לצורך כך, החל מהלילה, יחל מו"מ אינטנסיבי שיכלול לילות לבנים, במטרה להגיע בהקדם לחתימה. אם אכן הדבר יצליח, מעוניינים בליכוד-ביתנו להשביע את הממשלה החדשה כבר בתחילת השבוע הבא. למרות השאיפה לסיים את המו"מ בהקדם, הודו בליכוד-ביתנו כי הדבר מצריך מאמץ משותף מצד כל הצדדים לשיחות.

בתוך כך, גורמים בכירים בליכוד טענו אמש כי מינויו של יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, לתפקיד שר האוצר נראה קרוב מתמיד. לדברי אותם גורמים, לאחר שהובהר כי לפיד או בנט אמורים לזכות בתפקיד, ומאחר שלפיד הביע חוסר רצון לקבל על עצמו את התיק, צפוי בנט להיכנס בסופו של דבר למשרד המורכב, לאחר שהביע נכונות לקבל על עצמו את התפקיד. למרות זאת, בליכוד-ביתנו ובבית היהודי הכחישו אתמול את נכונות הדברים.

בליכוד-ביתנו אמרו בתגובה כי תפקיד שר האוצר הוצע אך ורק ליש עתיד, וכי תפקיד שר החוץ צפוי להישאר בידי הליכוד-ביתנו. גורמים ביש עתיד אמרו בתגובה כי דרישתם לקבל את תיק החוץ עבור יאיר לפיד עומדת בעינה.

3. תוכנית חלופית

האם חברי הכנסת בליכוד-ביתנו נערכים לאפשרות שלא יקבלו את מבוקשם עם הקמת הממשלה הבאה? גורמים בליכוד אמרו אתמול כי מקורבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ח"כ אופיר אקוניס, בודק בימים האחרונים את האפשרות להתמודד על תפקיד ראש עיריית תלאביב. למעריב נודע כי בימים האחרונים שוחח אקוניס עם פעילים בולטים בליכוד ובדק האם ניתן יהיה מבחינתו לגייס תמיכה להתמודדות כזו.

בסביבתו של אקוניס הודו אתמול כי אכן האפשרות להתמודד נבדקת, אולם הפנייה בנושא דווקא הגיעה מכיוון פעילי הליכוד עצמם, ולא כיוזמה מצד אקוניס. יועץ התקשורת של אקוניס, שי חייק, מסר בתגובה לדברים כי "ח"כ אקוניס מצפה למלא תפקיד ביצועי בממשלה הקרובה ".

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים