ח"כיות השתתפו בתפילת נשות הכותל ומנעו מעצרן

תחילה ניסה משמר הכותל למנוע את כניסת הח"כיות, אולם הן התעקשו לממש את זכותן להתפלל לפי צו ליבן ובלבוש טלית. ח"כ אורי אריאל: "ההקצנה שלהן תוביל את כולנו למלחמת אחים ברחבת הכותל המערבי"

אריק בנדר | 12/3/2013 9:56 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
למרות התנגדות המשטרה ובלבוש טלית, השתתפו הבוקר (ג') חברות הכנסת סתיו שפיר (העבודה), ותמר זנדברג ומיכל רוזין (מרצ) בתפילת נשות הכותל ומנעו מעצרן על ידי המשטרה. ח"כ רגב: תפילת הח"כיות בכנסת "פרובוקציה"

- יו"ר נשות הכותל עוכבה לחקירה בתום תפילה
ח
ח"כיות למען נשות הכותל צילום: קשת עורי

לאחר שבסוף השבוע האחרון הופצו בעיתונות החרדית פשקווילים נגד נשות הכותל, נענו הח"כיות להזמנתן והצטרפו לתפילה החגיגית לכבוד ראש חודש ניסן. נוכחותן במקום מנעה באופן חריג את מעצרן של המתפללות בתום התפילה.

משמר הכותל ניסה למנוע הבוקר את כניסתן של חברות הכנסת סתיו שפיר, תמר זנדברג ומיכל רוזין לרחבת הכותל, אולם השלוש התעקשו על זכות המשתתפות להתפלל לפי צו ליבן ובלבוש טלית.

כבר 24 שנים שנשות הכותל מגיעות מידי חודש לתפילה אולם נעצרות על ידי המשטרה. בזכות ההשתתפות הסולידרית של חברות הכנסת הבוקר נמנעו המעצרים הרגילים והתפילה התקיימה כסדרה על אף נאצות שספגו המתפללות במהלכה ותוך ליווי של המשטרה.

בתום התפילה הדגישה ח"כ שפיר את החשיבות של שמירת זכויות המתפללים מכל זרמי היהדות באתר הקדוש לכולם: "בהתחלה ניסו למנוע מאיתנו להיכנס לרחבת הכותל בטענה שאנו מהוות הפרעה לסדר הציבורי, אבל אין שום דבר שמאה נשים עטופות בטלית לא יכולות לעשות. מוקפות בשוטרים ובשוטרות, ולצעקות הגברים החרדים ותקיעות השופר מעבר לגדר – עמדנו מול הכותל ונשאנו תפילה".

שפיר הוסיפה: "אינני עוטה טלית בדרך כלל אך אני חשה חובה וזכות גדולה לעמוד כאן ולדאוג שכל יהודי בעולם יוכל להתפלל כרצונו. לא ייתכן כי פלג אחד ביהדות ייקח בעלות על מקום הקדוש לכל היהודים בעולם. בזמן שיש מחלוקות אמיתיות בין הזרמים השונים ביהדות על מהי הדרך הנכונה לעבוד את האל, עלינו לזכור שרב המחבר בייננו על המפריד, והמעט שביכולתנו לעשות זה לאפשר לכולם ולכולן להתפלל אל הבורא כמיטב הבנתם".ח"כ רוזין אמרה: "זכותן של נשים במדינת ישראל חייבת להיות שווה לזו של גברים. כמדינה דמוקרטית אסור לנו לתת יד לאפליה מכוונת ועל אחת כמה וכמה במקומות שהם סמלי המדינה. ועל כן זכותה של כל אישה להתפלל על פי דרכה ומצפונה צריכה להיות שווה לזו של גברים״.

ח"כ מירי רגב התייחסה לתפילתן בכותל של חברות הכנסת ואמרה כי תפילתן עם נשות הכותל היא "פרובוקציה". לדבריה, ״פגיעה בסמלי שלטון ופעולות אנרכיסטיות הפכו מזמן לספורט לאומי בקרב השמאל הקיצוני בישראל. יש להוקיע התנהגות בזויה זו המבקשת לפגוע בקודש הקודשים וברגשות העם היהודי והציבור בישראל . יש להוקיע התנהגות בזויה זו שלא מקדמת שיח כל שהוא".

צילום: קשת עורי
מתפללות בכותל עם טלית צילום: קשת עורי

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

באיזו מידה תורם תוכן הכתבה לדמוקרטיה?

לא תורם כלל
1 2 3 4 5
תורם רבות
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים