ביקור פתע בבתי אבות זעזע את שר הרווחה

בביקורים שערך בבתי אבות הפועלים תחת משרדו, מצא שר הרווחה מאיר כהן מטבחים מלוכלכים, מרפאה לא סטרילית ושירותים מטונפים

יובל גורן | 3/5/2013 12:39 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
מטבחים מלוכלכים, מרפאה לא סטרילית, שירותים מטונפים וקשישים שאוכלים בדוחק ובמסדרונות, אלו רק חלק מהמראות שנגלו לעיניו של שר הרווחה, ח"כ מאיר כהן (יש עתיד), במהלך ביקור פתע שערך אתמול (ה') עם צוות מקצועי ממשרדו במרכז הארץ ובאזור חיפה.
 
שר הרווחה מאיר כהן.
שר הרווחה מאיר כהן. "בושה שככה חיים קשישים במדינה שלנו" צילום: יהודה לחיאני

את הסיור החל השר כהן בשעות הבוקר ברמת גן, במתחם עליו נכתב דו"ח לשירותי הרווחה, לפיו מתנהל בו בית אבות פיראטי ללא רישיון עסק וללא הכלים המתאימים לטיפול באוכלוסייה המבוגרת.

לאחר שהגיע למקום ומצא כי במתחם פועל חדר אוכל בו נוהגים הקשישים לאכול את ארוחותיהם, פנה השר למפעיל המתחם בשאלה מדוע הוא אינו מוציא רישיון וזה ענה לא כי כלל לא מדובר בבית אבות אלא ב"דירות פרטיות".

בעקבות הסיור בבית האבות הפיראטי ובמתחם זהה לו בצפון הארץ, הורה השר להוציא צווי סגירה מידיים לבתי האבות המאולתרים לאחר שהתברר כי פעלו ללא רישיון, ללא אמצעי בטיחות וללא אישורי כיבוי.

המשך הסיור הוביל לתדהמה גדולה עוד יותר לשר הרווחה, כאשר ביקר בשני בתי אבות המוכרים למשרד הרווחה ופועלים ברישיון, אולם באחד מהם כאמור הבחין בלכלוך וזוהמה רבה במטבח, מרפאה שאינה סטרילית, שירותים במצב גרוע וקשישים שאוכלים את ארוחותיהם במסדרון הסמוך לשירותים.

במהלך הביקור במקום התברר כי האחות האחראית אינה נמצאת, ובתשובה לשאלת השר נמסר לו כי היא יצאה לסידורים. "המנהל של בית האבות אמר לו שחלק מהדברים שנמצאו לא כתובים בתקנון, אז השר זעם על התשובה הזו ושאל אותו 'איפה תקנון הלב? אין לך לב? תראה באיזה מצב נמצאים הקשישים פה'", סיפר גורם במשרד הרווחה.

בעקבות הרשמים הקשים מביקורי-הפתע, נזף השר במנהל בית האבות בצפון הפועל ברישיון, והורה לזמן לישיבה דחופה בשבוע הבא את הנהלת מחוז הצפון של משרד הרווחה ואת צוות המפקחים על בתי האבות."אני מזועזע אם ככה חיים קשישים במדינה שלנו, זוהי בושה", אמר אתמול (ה') השר כהן, אשר ניכר היה כי התקשה להירגע ממצב בתי האבות בהם ביקר. "המפקחים הרלבנטיים יצטרכו לתת לי הסברים כל מה שעיניי ראו, מעכשיו תהיה מציאות אחרת".

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים