ר"מ ירדן: "היחסים עם ישראל יושפעו מהמו"מ עם הרשות"

במהלך הפורום הכלכלי השנתי שהתכנס בירדן קובע עבדאללה א-נסור, כי קיים קשר ישיר בין התהליך המדיני בין ישראל לפלסטינים לבין יחסי ישראל-ירדן

אסף גבור | 30/5/2013 8:12 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
בראיון מיוחד ל"מעריב", במהלך הפורום הכלכלי השנתי שהתכנס בירדן, קובע ראש ממשלת ירדן, עבדאללה א-נסור, כי קיים קשר ישיר בין התהליך המדיני בין ישראל לפלסטינים לבין יחסי ישראל-ירדן.

ראש ממשלת ירדן
ראש ממשלת ירדן צילום: AFP
"הנושא הפלסטיני משפיע על יחסי ישראל וירדן באופן ישיר", הוא אומר. "אם אכן תהיה התקדמות, ויהיו תוצאות חיוביות בנושאים שקשורים למשא ומתן, יחסיה של ישראל עם ירדן ועם שאר מדינות המזרח התיכון ישתפרו באופן מיידי". 

א-נסור נדרש גם לנושא הצבעת הפרלמנט הירדני בתחילת החודש על סוגיית ביטול הסכם השלום עם ישראל וגירוש השגריר הישראלי בעמאן, דניאל נבו. "החלטת הפרלמנט היא דמוקרטית אבל לא הם מקבלים את ההחלטות", אמר א-נסור. "הלגיטימיות החוקתית נמצאת בידי הממשלה. היא זו שצריכה לקבל החלטות לגבי גירוש שגריר או ניתוק קשרים עם מדינות אחרות".

א-נסור מתח ביקורת חריפה בנוגע להתנהלות הישראלית בירושלים. "אחרי מה שהתרחש במסגד אל-אקצא, זימנו את השגריר הישראלי לשיחה קשה, ושלחנו מסר לישראל שעליה לנהוג באחריות בכל הנוגע למקומות הקדושים לאיסלאם. ישראל לא יכולה לפגוע במקומות הקדושים הללו בלי לצפות לתגובה קשה".

כמו בישראל, גם בירדן מביטים בעניין על הנעשה בסוריה ומחכים להתפתחויות נוספות. בניגוד לישראל, הירדנים מביעים עמדה ברורה בנושא: "יש צורך לסיים את המשטר הנוכחי ועל בשאר אל-אסד למסור את השלטון בהליך דמוקרטי. קשה לחזור את העתיד, אבל אנחנו מתעקשים להסתכל על חצי הכוס המלאה".
הראיון המלא מחר במוספשבת

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...