בוטלה הקמת הבסיס הפלסטיני מעל לכביש 443

בעקבות הפרסום ב-nrg, הודיע מתאם פעולות הממשלה בשטחים על דחיית הבקשה הפלסטינית. חושף הבקשה: "יש להפיק לקחים"

עמיחי אתאלי | 12/6/2013 11:35 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
בעקבות הפרסום ב-nrg מעריב: המינהל האזרחי סירב לבקשת הפלסטינים להקים בסיס ביטחוני מעל כביש 443, יום לפני שוועדת החוץ והביטחון של הכנסת הייתה אמורה לדון בנושא.

לפני כשבוע פורסם ב-nrg מעריבכי הפלסטינים הגישו בקשה חריגה ביותר למינהל האזרחי: על פי הבקשה, הביטחון המסכל של הרשות הפלסטינית (במ"ס), ארגון המודיעין המקביל לשב"כ הישראלי, תכנן להקים את המפקדה המרכזית שלו על קרקע של מאות דונמים, השולטת על כביש 443, על העיר מודיעין ועל יישובים רבים בסביבתה.

גורמים צבאיים ובטחוניים אמרו כי להקצאת הקרקע הזו, לטובת בסיס אסטרטגי של הפלסטינים, עלולות להיות השלכות ביטחוניות הרות גורל על ציר התנועה השני בחשיבותו לירושלים, ועל ביטחונם של תושבי העיר מודיעין ושל היישובים הרבים בסביבתה. הקרקע נמצאת בשטח C, המגדיר את האזור כמצוי תחת שליטה ביטחונית ישראלית.

דבר הגשת הבקשה הפלסטינית למינהל האזרחי נודעה לתנועת "רגבים" שעוסקת במעקב אחר הבנייה הפלסטינית, ובמענה לשאילתה שהגישה התנועה למינהל האזרחי נמסר כי "הבקשה נבחנת בימים אלה על ידי כלל הגורמים האמונים על הטיפול בסוגיה".

מייד לאחר הפרסום במעריב פנו חברי הכנסת אורית סטרוק, יריב לוין ואברהם מיכאלי ליו"ר ועדת חוץ וביטחון של הכנסת וביקשו שהוועדה תקיים דיון דחוף בסוגיה. הוועדה נערכה לקיים את הדיון והוא אמור היה להתקיים אתמול.

אולם, יממה לפני קיום הדיון בוועדת חוץ וביטחון של הכנסת הודיע מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף איתן דנגוט, כי החליט לדחות את הבקשה הפלסטינית. לפיכך החליטו הח"כים סטרוק, לוין ומיכאלי למשוך את בקשתם לדיון ויו"ר הוועדה ליברמן ביטל את הדיון.

ח"כ אורית סטרוק בירכה אמש על ביטול הדיון ואמרה "אני מתכוונת להמשיך לעקוב אחר התנהלות המינהל האזרחי והחלטותיו בבקשות מסוג זה".

עובד ארד, רכז אזור יו"ש בתנועת רגבים, שגילה את הגשת הבקשה הפלסטינית הביע סיפוק מדחייתה על ידי המינהל האזרחי: "הביטול היה מתבקש. בלתי סביר שמשרד הביטחון יאשר לפלסטינים להקים מתקן בטחוני ששולט על כביש אסטרטגי כמו 443, ועוד על אדמות מדינה. אנחנו מקווים שמשרד הביטחון והמנהל האזרחי יפיקו את הלקחים לעתיד, ולא יתייחסו לשטחי C כמטבע עובר לסוחר".

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק