תרמו כליית בנם ונפגשו עם הילד שקיבל אותה

הוריו של נעם נאור תרמו את אחת מכליותיו של בנם לילד הפלסטיני יעקב איבחיסד. "לראות את יעקב היום זה אושר גדול, משהו מנעם חי"

ארי גלהר | 13/6/2013 16:03 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
היום (חמישי) התקיים במרכז שניידר לרפואת ילדים מפגש מרגש בין הוריו של הילד הישראלי נועם נאור לבין יעקב איבחיסד, הילד הפלסטיני בן ה-10 שקיבל את כלייתו והוריו.
מפגש בשניידר בין הורים של תורם כיליה לילד הפלשתיני שבו הושתלה הכיליה
מפגש בשניידר בין הורים של תורם כיליה לילד הפלשתיני שבו הושתלה הכיליה צילום: נאור רהב


- הורים חרדים תרמו כליית בנם לילד פלסטיני

במהלך המפגש אמרה שרית, אמו של נועם: "לראות את יעקב היום זה אושר גדול. אני מאחלת לו רק בריאות, שיקום מכאן בריא ושלם ושייהנה ממה שהוא לא נהנה שש שנים. זה אושר עילאי בשבילי, אני מרגישה כאילו משהו מנועם שלי חי. זה מנחם אותי נחמה גדולה.

סוהילה, אמו של יעקב אמרה בהתרגשות ודמעות: "אני מאד מודה מכל ליבי למשפחה".

נעם, בן 3, נפל מחלון ביתו שבקומה רביעית לקומה השנייה. בבית החולים שיבא נאבקו על חייו, אך לרוע המזל, הוא נחבל חזק בראשו ונגרם לו נזק בלתי הפיך. לאחר שנקבע אצלו מוות מוחי אחת מכליותיו נתרמה  בתחילת החודש לילד פלסטינאי בן 10 מאזור בית לחם.

התרומה התאפשרה לאחר שמשפחתו של נעם התייעצה עם רבנים והוריו החליטו לתרום את כליותיו של בנם. בבדיקות התאמת הרקמות נמצא רק ילד (בן 3)  אחד ברשימת ההמתנה הארצית שהכליה התאימה לו.

מכיוון שהשתלת כליה מילד איננה יכולה להתאים לאדם מבוגר, החלו במרכז הלאומי להשתלות לבדוק עוד אופציות עבור הכליה הנוספת ואיתרו בבית החולים שערי צדק ילד פלסטיני שכבר 7 שנים  מטופל בדיאליזה ואף אחד מבני משפחתו לא נמצא מתאים לתרום לו כליה. "לא חשוב מי יקבל את הכליות, העיקר שעוד ילדים לא יצטרכו להמשיך ולעבור דיאליזה", אמרו אז שרית ואבי נאור, הוריו של נעם.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...