הרצח בברנוער: הפעיל בקהילה ישוחרר ממעצר

בבוקר ישוחרר הפעיל למעצר בית, בעקבות פריצת דרך בחקירה. המשטרה וסנגורו לא מסרו אם נחתם עימו הסכם עד מדינה

אבי אשכנזי | 13/6/2013 21:23 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
מחר בבוקר (שישי) ישוחרר למעצר בית הפעיל בקהילה הגאה, שנעצר בחשד כי תקף מינית את אחד החשודים ברצח במועדון הבר-נוער. על פי החשד, בעקבות תקיפה זו החליטו החשודים לבצע את הרצח כנקמה.
 
הדמות המוכרת בקהילה. מחר ייחשף שמו
הדמות המוכרת בקהילה. מחר ייחשף שמו צילום: יוסי אלוני
  
הפעיל המוכר מהקהילה ישוחרר מחר (ו') בבוקר ממעצר ויועבר למעצר בית בן שבועיים.

שחרורו מהמעצר התאפשר בעקבות התפתחות דרמתית בחקירת המניע לרצח. גם במשטרה וגם סנגורו של הפעיל, עו"ד רן אלון, לא אישרו ולא הכחישו כי נחתם עימו הסכם עד מדינה. בבוקר מתכוונים במשטרה לחשוף את זהותו של הפעיל.

שופט בית משפט השלום בתל אביב, עידו דוריאן, הודיע לפני 4 ימים כי בכוונתו להתיר את שמו של החשוד לפרסום ביום שישי. במהלך הימים האחרונים ניהלה המשטרה מגעים עם החשוד במטרה להפוך אותו לעד מדינה, אך כאמור, לפי שעה לא ברור אם נחתם עימו הסכם עד מדינה.

סנגורו, עו"ד רן אלון, אמר כי הוא מסרב להתייחס לעניין לפי שעה, ואילו אתמול (ד') הביעו בימ"ר תל אביב אופטימיות זהירה באשר לאפשרות שייחתם איתו עד סוף השבוע ההסכם.

במשטרה מאמינים שאם החשוד יודה כי אכן ביצע תקיפה מינית באחד החשודים, שהיה אז בן 15, תחזק עדותו משמעותית את עדותו של עד המדינה הראשון, ובכך תשלים את גרסת העד הראשון ותספק את המניע לרצח בבר נוער בצורה מוחלטת.

בתוך כך, חשפה המשטרה כי במהלך השבוע הגיעה למשטרת תל אביב תלונה של אישה שבעברה הייתה גבר. על פי התלונה, לפני כ-10 שנים, בעת שהייתה גבר, היא יצרה קשר עם הפעיל הבכיר ובמהלך המפגש עימו הוא ניסה לכפות את עצמו עליה, אולם היא הצליחה להדוף אותו.
 

החשודים ששמם כבר הותר לפרסום, חגי פליסיאן (מימין) וטרלן חנשקייב (משמאל)
החשודים ששמם כבר הותר לפרסום, חגי פליסיאן (מימין) וטרלן חנשקייב (משמאל) צילומים: מתוך עמוד הפייסבוק ויוסי אלוני

במשטרה העריכו כי לא יהיה ניתן לגבש כתב אישום בעבירה זו בשל העובדה כי חלה עליה התיישנות.

בתוך כך, גם היום (ה') נמשכה חקירה אינטנסיבית של החשוד המרכזי ברצח, חגי פליסיאן. משעות הבוקר הובא פליסיאן למטה מחוז ת"א, ועד שעות הערב הוא הוחזק בחדרי החקירות של ימ"ר ת"א. בפעם הראשונה הטיחו החוקרים בפני החשוד את הקלטות שהקליט אותו עד המדינה.

בקלטות נשמע חגי כשהוא מודה שביצע את הרצח. העובדה שהחוקרים השמיעו את הקלטות הללו בפני החשוד מצביעה על התקדמות משמעותית באיסוף הראיות של החוקרים. גורמים המקורבים לחקירה העריכו כי כבר ביום ראשון, כשיובאו שלושת החשודים ברצח לבית המשפט, עשויה המשטרה להציג לשופט דוריאן את ההתפתחויות הנוספות בחקירת של שלושת החשודים.

במשטרה גוברת ההערכה כי מי שסייע בזירת הפשע לחגי פליסיאן היה קרוב משפחתו הקטין שלכאורה הותקף מינית, והוא שימש ככל הנראה כנהג מילוט, בעוד שהחשוד השלישי, טרלן חנשקייב, שימש רק כספק הנשק.

חוקרי המשטרה התמקדו ביומיים האחרונים בסוגיית העריקות של פליסיאן מן הצבא יממה לאחר הרצח בברנוער. במשטרה סבורים כי פליסיאן התקשה לעמוד בסערת הרגשות שבה היה שרוי בעקבות ביצוע הרצח, ולכן ערק מהצבא ושהה בבית אביו בראשון לציון.

לדברי סנגורו עו"ד שמשון וייס, "הוא הסביר לחוקרים כי רב עם המפקד שלו לאחר שזה סירב להעניק לו אישור עבודה במסגרת השירות הצבאי, לאחר שמשפחתו נקלעה למצוקה כלכלית. אביו נחקר בעניין ואישר את הדברים".

- לאחר חשיפת הפרטים: צו איסור פרסום חדש

- המפכ"ל דנינו: "לא נקיים יותר מסיבות עיתונאים"

- בכירים במשטרה: "השופט הוליך אותנו שולל"

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

באיזו מידה תורם תוכן הכתבה לדמוקרטיה?

לא תורם כלל
1 2 3 4 5
תורם רבות

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...