"דברי בנט - תרגיל שנועד לסייע ללפיד"

לדברי בכירים בליכוד, ההצהרות המדיניות של שר הכלכלה נועדו להסיט את תשומת הלב מהדיונים על התקציב והגזירות

זאב קם | 18/6/2013 8:38 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
אמירה אותנטית או ספין תקשורתי? האם דבריו של השר נפתלי בנט בנוגע לפתרון שתי המדינות היו תרגיל תקשורתי שנועד לעזור לחברו, שר האוצר יאיר לפיד, על ידי הסטת תשומת הלב מנושא התקציב? כך לפחות טוענים גורמים בכירים בליכוד ובש"ס.

- בנט: "רעיון שתי המדינות עבר מן העולם"

יאיר לפיד
יאיר לפיד צילום: פלאש 90
לדברי אותם גורמים, היחסים בין לפיד ובנט קרובים כפי שהיו בעבר, וזו לא הפעם הראשונה שאחד מהם נחלץ לטובת השני. "במקום שהיום הזה יהיה עמוס בכותרות לקראת אישור התקציב בקריאה ראשונה, ויעסוק בגזירות שמוטלות על הציבור, כולנו התמקדנו בדברים של בנט", אמרו אתמול בליכוד. אותם גורמים גם ציינו את התגובה הרשמית שהוציאה סיעת יש עתיד לדברים של בנט: "הם לא תקפו אותו, אלא רק הביעו תמיכה בפתרון שתי המדינות. גם לפיד הקפיד שלא להגיב בעצמו. השניים האלה מתואמים לחלוטין".

חברי כנסת בש"ס אמרו אמש דברים דומים, ואף הזכירו את הפעם הקודמת שבה הצביעה הכנסת על גזירה כלכלית. "לפני כמה שבועות, כשוועדת הכספים הייתה אמורה לאשר את העלאת המע"מ באחוז, לפתע פרץ משבר השוויון בנטל וכולם דיברו רק עליו", טענו בש"ס.

בלשכתו של בנט התייחסו לדברים באופן ציני, ומסרו בתגובה כי "יתכן שכנס ההסברה של מועצת יש"ע נקבע לפני כחודש מתוך הרצון לסייע ללפיד בעברת התקציב".
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

באיזו מידה תורם תוכן הכתבה לדמוקרטיה?

לא תורם כלל
1 2 3 4 5
תורם רבות

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...