600 חיילים סורים נפגעו מפיצוצים סמוך לדמשק

בצבא אסד מאשימים את המורדים בשיגור שתי מכוניות תופת לשדה התעופה. גורמים אחרים טוענים: זו תקיפה אווירית של ישראל

אסף גבור | 18/6/2013 8:56 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
פיצוץ אדיר שנשמע אתמול בשדה התעופה הצבאי באלמזה גרם הרס רב ופגיעה במערכות מתקדמות. מסעב אבו קתאדה, מנהל משרד ההסברה של המועצה הצבאית באזור דמשק והסביבה, האשים את המורדים בפיצוץ וציין כי הוא נגרם משתי מכוניות תופת ששיגרו המורדים במשטר לעבר מחסומי הצבא הסורי.

מלחמת האזרחים בסוריה נמשכת:

פוטין ואובמה נפגשו: אין הסכמות בנושא סוריה
חמאס לחיזבאללה: צאו מסוריה לכו על ישראל
השבר הסורי: הקרע ההיסטורי בעולם הערבי


סרטונים
ישראל מעורבת בתקיפה? הפיצוץ בחלב
ישראל מעורבת בתקיפה? הפיצוץ בחלב צילום: איי.פי
שפורסמו באינטרנט לאחר הפיצוץ חשפו את ממדי האירוע ונזקיו. לפי דיווחים, 600 חיילים סורים פונו באמבולנסים לבית החולים בעיר. משאיות מיוחדות של המשטר הובילו אל מחוץ למקום הפיצוץ חיילים בכוח השאביחה, המיליציות האכזריות של בשאר אסד.

אתרי אינטרנט התומכים במשטר הסורי האשימו את צבא סוריה החופשית כי הוא אחראי לפיצוץ. לדבריהם, עם תחילת האירוע התרחש פיצוץ קטן שהופעל מרחוק ועשן שחור היתמר מעלה. מיד אחריו נשמעה שרשרת של פיצוצים חזקים בהרבה. גורמים אחרים בסוריה האשימו את ישראל באירוע.

לפי דיווחים בסוריה, מטוסי קרב ישראליים תקפו מחסני תחמושת של הצבא הסורי הצמודים לשדה התעופה וגם עמדות מכ"ם מתקדמות שהועברו רק לאחרונה לידי הצבא הסורי. "כלי רכב משוריינים, שעל חלקם היו מערכות מכ"ם, נכנסו לאזור ואז התרחש פיצוץ אדיר בעקבות טיל שנורה מהאוויר", סיפר עד ראייה.

"הנזק עצום. מדובר בנשק רב-עוצמה שאין בידיהם של המורדים או צבא סוריה". גורמים בישראל הכחישו את הדיווחים הללו.
מכונית תופת גם בלב

גם בעיר הגדולה חלב התפוצצה אתמול מכונית תופת, בסמוך למקום כינוס של כוחות המשטר. התוצאה: כ-60 הרוגים ופצועים רבים. קבוצה המזוהה עם אל-קאעידה היא שאחראית לאירוע.
כלי תקשורת אמריקאיים חשפו כי קציני משמרות המהפכה האיראניים ומפקדי חיזבאללה מכשירים 80 אלף לוחמים מכוחות אסד ללוחמה בשטח בנוי כדי לכבוש את חלב מידי המורדים. לפי הדיווח, לוחמים ומפקדים שלחיזבאללה אינם שוהים דרך קבע בזירת הלחימה, ובשלב זה הם מסייעים בתכנון הקרבות.

חיילי פיג'י בדרך לגולן

במקביל לחיזוק שקיבל הנשיא אסד מחיזבאללה, בצבאו שלו נמשכות העריקות אל המדינות השכנות.
בסוף השבוע דיווחו כלי תקשורת בסוריה על 73 קצינים, ובהם בכירים, שנמלטו לטורקיה עם בני משפחותיהם. הם הגיעו לעיר הגבול ריחאנלי וביקשו מקלט מדיני מאנקרה.
בין העריקים הסורים - שבעה גנרלים ו-20 קולונלים .
בישראל מודאגים מזליגה של הקרבות אל רמת הגולן ומעזיבתם של 380 חיילי כוח האו"ם האוסטרים בגלל המתיחות הגוברת בגבול עם סוריה. אתמול דווח כי פיג'י החליטה לשלוח חיילים שיחליפו את האוסטרים.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...