השב"כ לליברמן: לא נחקור ח"כים בפוליגרף

שירות הביטחון הכללי דחה את בקשת יו"ר ועדת החוץ והביטחון אביגדור ליברמן לחקור בפוליגרף חברי כנסת החברים בוועדה

אריק בנדר | 18/6/2013 11:29 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
השב"כ דחה את בקשתו של יושב ראש ועדת החוץ והביטחון, אביגדור ליברמן, לחקור בפוליגרף חברי כנסת החברים בוועדה, בחשד שהדליפו ל"מעריב" ולכלי תקשורת נוספים פרטים על דיון סגור עם ראש השב"כ ופרטים מתוך דו"ח בדיקה סודי על פרשת בן זיגייר. כך גילה היום חבר הוועדה, ח"כ צחי הנגבי, בשיחה עם גלי צה"ל.
 
ליברמן. לא יזכה לחקור את הח
ליברמן. לא יזכה לחקור את הח"כים צילום: פלאש 90

הנגבי, שכיהן בעבר בעצמו כיו"ר הוועדה, סיפר כי ליברמן פנה לשב"כ בבקשה לבצע את בדיקת הפוליגרף אך נענה בשלילה. גם היועץ המשפטי לכנסת, עו"ד אייל ינון, הביע הסתייגות מהבקשה ואמר כי יש קושי לכפות אותה על חברי הכנסת מכיוון שהם נהנים מחסינות פרלמנטרית.

קצפו של ליברמן יצא על פרסום במעריב מתוך ישיבה סגורה עם ראש השב"כ, יורם כהן, בו דיווח כי אבו מאזן אינו מאמין עוד בפתרון של שתי מדינות.

בעקבות הפרסום ב"מעריב" הודיע ליברמן לחברי הוועדה כי בעקבות ההדלפה לא יימסרו עוד בישיבותיה פרטים חסויים ומסווגים.

ליברמן גם זעם על הדלפת פרטים מתוך דו"ח שהכינה ועדת משנה בראשות ח"כ אריה דרעי על פרשת בן זיגייר. בוועדה היו חברים עופר שלח, בנימין בן אליעזר וצחי הנגבי עצמו.

יו"ר מרצ זהבה גלאון הגיבה אמש על דרישת ליברמן ואמרה כי "היוזמה של ליברמן לשלוח ח״כים לפוליגרף היא שערורייתית. מדובר בכלי שאינו נחשב למהימן ואינו תקף גם בבתי משפט". היא אף ציינה כי "השופט רובינשטיין סירב לעבור פוליגרף לקראת תפקיד היועמ׳ש. בתי המשפט אינם מקבלים את ממצאי הפוליגרף כראייה בפני עצמה. זה מהלך שנועד להלך אימים על חברי הכנסת".

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

באיזו מידה תורם תוכן הכתבה לדמוקרטיה?

לא תורם כלל
1 2 3 4 5
תורם רבות

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...