המפכ"ל נגד 'תג מחיר': בקרוב תיראו מעצרים

רנ"צ דנינו ציין שהמשטרה מציבה את הטיפול בתופעה בסדר עדיפות גבוה, ושלח ביקורת מרומזת למערכת המשפט, שלא פועלת נגדה בחומרה

אריק בנדר | 18/6/2013 11:51 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
"אני אומר לכם באחריות: בקרוב מאוד תראו מעצרים", כך אמר הבוקר (ג') מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו בעקבות אירוע 'תג מחיר' בכפר אבו-גוש. המפכ"ל, שדיבר בכנסת בטקס ההשקה של השדולה למען שוטרים, הסוהרים ולוחמי האש, אמר כי המשטרה הציבה את פענוח מעשי 'תג מחיר' בסדר עדיפות גבוה. "אי אפשר להפריז בחומרה של המעשים האלה, ויש לתת להם את העדיפות הגבוהה ביותר בסדר העדיפויות של המשטרה".

- תג מחיר באבו גוש: "הפרה של שלום ודו קיום בכפר"
- הקבינט החליט: "תג מחיר" אינו פעולת טרור

 
יד קשה נגד 'תג מחיר'. המפכ''ל יוחנן דנינו
יד קשה נגד 'תג מחיר'. המפכ''ל יוחנן דנינו  צילום: אריק סולטן


המפכ"ל הוסיף כי בתופעת 'תג מחיר' מטפלות היחידות המרחביות של המשטרה, כמו גם יחידה מיוחדת רק לעניין זה, אשר הוקמה במרחב יהודה ושומרון. "אני אומר לכם באחריות, בקרוב מאוד תראו מעצרים - גם לגבי האירוע הלילה. אנחנו לא מוותרים. המשטרה היא הגוף האחרון במדינה שמגלגל אחריות. הלוואי שאחרים ייקחו דוגמה מאיתנו".

עם זאת, דנינו גם לא חשך שבטו מגופים אחרים במדינה, ואף שיגר רמז עבה למערכת המשפט: "כשאנחנו מבקשים משופט מאסר בגין ריסוס כתובות אומרים לנו: 'אתם רציניים? למה מעצר?' לא מדובר פה בריסוס. מדובר במעשה שיכול להדליק את כל מדינת ישראל, ואפילו מעבר לה".

כזכור, שלשום אישר הקבינט החלטה המרחיבה משמעותית את כלי החקירה והשיפוט שעומדים לרשות מערכות הביטחון ואכיפת החוק בכל הנוגע לפעולות 'תג מחיר'. עם זאת, ראש הממשלה בנימין נתניהו סירב להגדיר מעשים מעין אלו כ"טרור", ומשרדו קבע כי שרת המשפטים ציפי לבני תפעל לקדם חוק למניעת טרור, שיתייחס גם לתופעה.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...