טיבי: התוכנית להסדרת אדמות הבדווים גזענית

חבר הכנסת נאם בכנס של האו"ם בבייג'ינג, תקף את הממשלה וקרא למדינות העולם "ללחוץ על ישראל" ו"להיאבק נגד הגזענות"

אריק בנדר | 18/6/2013 13:10 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
ח"כ אחמד טיבי (רע"ם-תע"ל), אשר משתתף בכנס האו"ם בבייג'ינג שעוסק בסכסוך הפלשתיני-ישראלי, יצא היום (ג') בביקורת חריפה נגד המדינה והממשלה, ואף קשר זאת לאירועי 'תג מחיר' באבו-גוש מאתמול בלילה ולסערה סביב אישור התוכנית להסדרת אדמות הבדואים בנגב.

עוד בנושא:
- "ישראל רוצה להיות מדינת אפרטהייד"
- מאות בדואים הפגינו נגד תוכנית פראוור
  
ח"כ טיבי אמר כי "ממשלת ישראל מנהלת מדיניות של אפליה גזענית נגד המיעוט הערבי שבה, והיא אינה נוהגת באוכלוסייה הערבית כאזרחים שווים. לאחרונה יש שטף של הצעות חוק גזעניות, המחמירות את מצבנו – כמו החוק להעדיף את אלו שמשרתים בצבא והחוק להעדפת יהדותה של ישראל וביטול השפה הערבית". לדבריו של הח"כ הערבי, הרעיון המסוכן ביותר כיום הוא "תוכנית פראוור לנישול הערבים בנגב מאדמותיהם". דבריו של טיבי, אשר הציג גם נתונים על שיעורי העוני בקרב הציבור הערבי בישראל, זכו למחיאות כפיים סוערות מבאי הכנס.

תוקף בחריפות. ח
תוקף בחריפות. ח"כ טיבי במליאת הכנסת צילום: פלאש 90


טיבי, מי שהיה יועצו של יאסר ערפאת, קרא במסגרת נאומו לכל הארגונים והמדינות שהשתתפו בכנס "ללחוץ על ממשלת ישראל", ולסייע לכאורה למיעוט הערבי בישראל "להיאבק נגד גל הגזענות ולבטל את תוכנית פראוור". כראיה לדבריו, טיבי הזכיר את אירוע 'תג המחיר' שהיה הלילה באבו-גוש וציין כי מדובר ב"תולדה של החקיקה הגזענית של הקואליציה".

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים