עלייה דרמטית במספר הערבים בשירות לאומי

ב-2013 גדל מספר המתנדבים הערבים ב-76%. השר בנט: "יש כאלה שלא רוצים לראות דו-קיום בריא. לא ניתן להם לנצח"

עדי חשמונאי, רעות וילף ואורי בינדר | 18/6/2013 15:40 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
מנהלת השירות הלאומי קיימה היום (ג') טקס מיוחד שבמהלכו ציינה את קליטתן של 3,000 מתנדבות מן המגזר הערבי. כניסתה של המתנדבת ה-3,000 במספר, סורייה עוואד, היוותה שיא חדש במספר המתנדבים הערבים לשירות. בשנה האחרונה נרשמה עלייה של 76 אחוז במספר המתנדבים הערבים בשירות הלאומי, לאחר שבשנה שעברה היו כ-1,700 מתנדבים כאלה.

עוד באותו נושא:
- טיבי: התוכנית להסדרת אדמות הבדווים גזענית
- בנט: 'תג מחיר' הוא כלי שמשרת את שונאינו

 
אפס סובלנות למחרחרי הריב. השר נפתלי בנט עם המתנדבת ה-3,000, סורייה עוואד
אפס סובלנות למחרחרי הריב. השר נפתלי בנט עם המתנדבת ה-3,000, סורייה עוואד צילום: יורם כהן


במהלך הטקס, שהתרחש ב'סינימטק' שבחיפה, דיבר גם שר הכלכלה ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, אשר ממונה גם על השירות הלאומי. בנט התייחס בדבריו להסתה מצד בכירים במגזר הערבי, וציין כי "יש כאלה שלא רוצים לראות את המגזר הערבי ואת המגזר היהודי חיים ביחד בדו-קיום טוב ובריא. יש כאלה שזה לא מוצא חן בעיניהם, שמחרחרים פירוד. אנחנו לא ניתן להם לנצח. יש לי אפס סובלנות למי שמחרחר ריב במדינה הזו, מכל צד שהוא".

עוואד, מתנדבת במחלקת יולדות בבית החולים 'זיו' שבצפת, קיבלה במהלך הטקס תעודת הוקרה יחד עם ארבעה מחבריה למגזר, אשר גם הם מתנדבים בשירות הלאומי: זמזם סלאח, אשר עובדת בבית הספר היסודי א' בביר אלמכסור; ראויה רחאל, מתנדבת בגן 'חמניות' בנצרת-עילית; רנין עמאר מתנועת הנוער הדרוזי בשפרעם, וג'לאל עואד, אשר מוצב בתחנת כיבוי האש של כרמיאל. באירוע השתתפו גם מנכ"ל מנהלת השירות הלאומי, שר-שלום ג'רבי, ויו"ר העמותה לשוויון עאטף קרינאווי.

ג'רבי המשיך את דבריו של השר בנט ואמר כי המצב בימים אלו אינו פשוט. "רק הבוקר נהגי האוטובוס שהביאו לכאן את המתנדבים זכו לאיומים", הוא סיפר, והצהיר כי "ננקוט בכל האמצעים החוקיים ונטפל בהסתות שבמגזר הערבי". מאידך גיסא, ג'רבי גם החמיא למתנדבים מהמגזר: "מתנדבי השירות הלאומי במגזר הערבי אינם עוברים בלשכות הגיוס של צה"ל, והם אינם נדרשים להציג 'פטור' משירות צבאי. האפשרות להתנדב בקהילה שלהם פתוחה בפניהם, בכפריהם וביישוביהם. מנהלת השירות הלאומי-אזרחי מייחסת חשיבות רבה להגדלת מספר המתנדבים בשירות הלאומי במגזר הערבי ומשקיעה מאמצים רבים בכך, מתוך הבנה לחשיבות שיש לתקופת השירות להשכלה הגבוהה ולשילוב בשוק התעסוקה".

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...