הצעה בוונציה: בדיקות אלכוהול לגונדוליירים

בעקבות תלונות על התנהגות פרועה בתעלות, יתכן שמשיטי גונדולות יחויבו לעבור בדיקות "ינשוף" שיקבעו את רמת האלכוהול בדמם

nrg מעריב | 10/7/2013 12:37 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
בכל העולם, וגם בישראל, משקיעים משאבים רבים בנסיון להילחם בתופעה של נהיגה לאחר שתיית אלכוהול. כעת נראה שגם בוונציה נאלצים באחרונה להתמודד עם התופעה המסוכנת, רק שבמקרה של העיר על המים לא מדובר בנהגי מכוניות, אלא באנשים שמשיטים את הגונדולות המפורסמות ברחבי עיר התעלות.

"הפנים של ונציה". גונדולייר צילום: יח''צ
אם יוזמה חדשה תקרום עור וגידים, יתכן שבקרוב יחויבו הגונדוליירים המפורסמים לעבור באופן סדיר בדיקות "ינשוף" - המכשיר שבודק את רמת האלכוהול בדמם של נהגים - ממש כמו נהגים שנעצרים על ידי משטרת התנועה בכבישים.

את המהלך יזמה התאחדות הגונדוליירים לאחר שטקס "חניכה" צולם והועלה ליוטיוב. לאחר זמן קצר הוסר הסרטון. סוכנות הידיעות האיטלקית אנס"ה דיווחה שהקטע המצולם הוקרן בפני חברי מועצת העירייה בשבוע שעבר. בסרטון רואים כיצד כופים על צעיר המועמד להפוך לעוזר של גונדולייר, להתפשט ולקפוץ למים סמוך לכיכר סן מארקו.

שורה של חברי מועצת העיריה הגיבו בזעם על התנהגות הגונדוליירים וקראו להשעות מיד מעבודתם את משיטי הגונדולות המעורבים בתקרית המבישה. חברי מועצת העיריה הדגישו שהגונדוליירים משמשים כפנים של ונציה בעיני התיירים שמגיעים לעיר מכל רחבי העולם. לכן, לדבריהם, גונדוליירים ששותים לשוכרה ומתנהגים בצורה פרועה עלולים להסב לוונציה נזק תדמיתי רב.

לפי סוכנות הידיעות האיטלקית, הצעיר שאולץ להתפשט ולזנק למים היה מועמד להפוך ל"גנסר" - עוזר של גונדולייר המסייע לנוסעים לעלות על הגונדולה ולרדת ממנה.

יושב ראש התאחדות הגונדוליירים ניקולה פלקוני ניסה להגן על הגונדוליירים שצולמו בטקס החניכה כביכול, ואמר שאיש לא כפה על הצעיר לקפוץ למים בלי בגדים. עם זאת, גם הוא הודה שמדובר בבעיה חמורה, ולכן הגיש שלשום למועצת העיריה הצעה, לפיה יש לחייב את הגונדולריים לעבור בדיקות פתע כדי לוודא שהם לא צרכו סמים הוא שתו לשוכרה לפני ובעת השייט.

פלקוני אמר עוד לסוכנות הידיעות האיטלקית שהצעתו נוגעת לכל עובדי התחבורה בעיר. "מהגונדוליירים ועד לעוזריהם, אין ספק שאנו ניצבים בפני בעיה שהולכת ומתרחבת", אמר . בהודעה מיוחדת שפרסומו חברות מועצת העיר אנריקה ברטי וצ'אירה מארי הן אומרות: "הגונדוליירים מייצגים את העיר שלנו בעולם כולו, ולכן עליהם לכבד לא רק את התרבות הווניציאנית, אלא גם את הרוח האנושית והחברתית של תושבי העיר".

אין זו הפעם הראשונה שנמתחת ביקורת על הגונדוליירים בעקבות התנהגות לא הולמת. מוקדם יותר השנה גינה ארגון צרכנות איטלקי גונדוליירים ש"שחטו" תיירים וגבו מהם סכומי גבוהים בהרבה מהתעריפים המקובלים. ארגון הצרכנות קרא לשלול מיד את הרשיון מהגונדוליירים שגבו מתיירים כספים שלא מגיעים להם.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''אירופה''

פייסבוק