"שינוי כיוון": שר החינוך הודיע על מינוי חדש

רחל מתוקי מונתה ליו"ר המזכירות הפדגוגית, במקום קודמתה שעזבה בשל חילוקי דעות. "מכירה את השטח ולא הובאה מהאקדמיה"

רעות וילף | 11/8/2013 13:41 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
שבועיים וחצי לאחר עזיבתה של יו"ר המזכירות הפדגוגית הקודמת פרופ' עופרה מייזלס, והדיווחים על חילוקי דעות שנתגלעו בינה לבין השר פירון, פרסם משרד החינוך הודעה על המינוי החדש לתפקיד: הגברת רחל מתוקי שתמלא אותו במקביל לתפקידה הנוכחי כמנהלך מחוז חיפה.

"מכירה את השטח". רחל מתוקי צילום: משרד החינוך
גורמים במשרד החינוך הגדירו את המינוי החדש כ"שינוי כיוון עקרוני" במשרד. הגורמים אמרו ל-nrg מעריב כי "בשונה מקודמיה שהגיעו מהאקדמיה ולא היו מחוברים לשטח, מתוקי מגיעה מתוך משרד החינוך, ולאחר היכרות מעמיקה עם תכניות הלימודים בבתי הספר ועם מערכת החינוך".

עוד אמרו הגורמים במשרד החינוך כי מתוקי מכירה מקרוב, מתוקף תפקידיה הקודמים, את מערכות החינוך הערבית והדרוזית, דבר שיכול לסייע לה רבות בתקפידה החדש.

בהודעה משרד החינוך נאמר כי שר החינוך, הרב שי פירון ומנכ"לית המשרד גב' דלית שטאובר, מודים ליו"ר המזכירות הפדגוגית היוצאת, פרופ' עפרה מייזלס, על "עבודתה המקצועית, על מסירותה ותרומתה למערכת החינוך".

כזכור, מיד לאחר הידיעה על סיום תפקידה של מייזלס, אמרו גורמים במשרד החינוך כי היא סיימה את תפקידה לאחר כשנה בתפקיד בשל חילוקי דעות עם השר שי פירון. בהודעה שפרסם משרד החינוך נכתב כי השר פירון והיו"ר היוצאת היו תמימי דעים באשר למטרות החינוך וליעדיו, אולם "בשל תפיסות שונות באשר לאופן הטמעת המדיניות, ביקשה יו"ר המזכירות הפדגוגית לסיים את תפקידה. שר החינוך כיבד את בקשתה".

לפי הגורמים במשרד החינוך, האופן שבו ביקשה מייזלס לממש את תפקידה, לא תאם לזה של השר. "השר פירון רוצה להוביל שינויים חדים ומהירים יותר, והיא לעומת זאת דגלה בשינוי הדרגתי". אמר אז אחד הגורמים והביא כדוגמא את סוגיית הבגרויות: "השר רצה לבטל באופן חד את מרבית הבגרויות ולהשאיר רק כמה בודדות, והיא מנגד סברה שצריך לצמצם את מספרן בהדרגה".

יו"ר המזכירות הפדגוגית הוא התפקיד השלישי בחשיבותו במשרד החינוך, לאחר השר ומנכ"ל המשרד. בתוקף תפקידו אמון היו"ר על אישור ספרי הלימוד, ואחראי על כל תכניות הלימוד של תלמידי מערכת החינוך. אליו כפופים ראשי האשכולות, המפמ"רים (מפקחי מרכזים), ועדות המקצוע והמדריכים שמטמיעים את תכניות הלימודים בשטח.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...